fbpx

Wielki pożar w Märsta – kilku rannych

Wielki pożar szalał w niedzielę w domu wielorodzinnym w Märsta na północ od Sztokholmu. W niedzielę wieczorem aresztowano mężczyznę podejrzanego o podpalenie.

Straż pożarna została powiadomiona o godzinie 14:51 w niedzielę do budynku mieszkalnego na Norrbackavägen. Dwie osoby zostały przewiezione karetką do szpitala z zatruciem po wdychaniu dymu podczas pożaru.

Około godziny 19:00 służby prasowe Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska ogłosiły, że poszkodowane opuściły szpital. Według centrum zarządzania straży pożarnej kilka osób zostało fizycznie dotkniętych pożarem.

Policja potwierdziła w niedzielę po południu, że został aresztowany mężczyzna podejrzany o odpalenie. Podejrzany został przesłuchany wieczorem i został aresztowany o 21:00 przez prokuratora dyżurnego. Nie są znane motywy mężczyzny w związku z podpaleniem.

W gaszeniu pożaru brało udział 17 pojazdów z 50 strażakami z Uppsali i Sztokholmu, w pogotowiu były karetki oraz helikopter do szybkiego przetransportowania poszkodowanych.

Pożar został opanowany około godziny 19:00, ale do późnych godzin nocnych na miejscu pracowało jeszcze 10 strażaków dogaszając i uprzątając budynek.

W pożarze doszczętnie spłonęły dwa mieszkania a dwa kolejne zostały nadpalone, dach budynku został doszczętnie spalony, a wszystkie mieszkania zostały zalane w skutek prowadzonych działań gaśniczych.

Mieszkańcy z Norrbacka są nie tylko zaniepokojeni niedzielnym pożarem ale również piątkowym incydentem w okolicznym przedszkolu.

W zeszły piątek przedszkole nieopodal Norrbacka było ewakuowane po anonimowym donosie o podłożeniu bomby.

– Policja uznała, że ​​zagrożenie nie było poważne, ale i tak podjęto środki bezpieczeństwa, a przedszkole zostało ewakuowane, oświadczyła Anna Jernberg Carlsson, rzeczniczka prasowa gminy Sigtuna.

Według Anny Jernberg Carlsson wszystkie dzieci i pracownicy zostali w międzyczasie przeniesieni do pobliskiego przedszkola. Po zagrożeniu bombowym, wybuchu pobliskiej restauracji oraz pożarze w budynku mieszkalnym w niedzielę, w którym podejrzewa się podpalenie, mieszkańcy martwią się o rozwój i bezpieczeństwo okolicy. 

Strona główna Szwecja Sztokholm Wielki pożar w Märsta - kilku rannych

Warto przeczytać

Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji - Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland - wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby...

Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i...

Szwecja zbliża się do „punktu krytycznego” wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

W zeszłym tygodniu liczba nowych cotygodniowych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 70 procent, a epidemia zbliża się do „punktu krytycznego”, powiedział...