W poniedziałek, w godzinach wczesnoporannych, na terenie Malmö doszło do bardzo silnej eksplozji. 12-letnia dziewczynka odniosła obrażenia ciała i trafiła do szpitala.

Moc wybuchu spowodowała, że rozpadły się drzwi jednego z garażów. Poważnie uszkodzona została też fasada jednego z budynków mieszkalnych.

Gdy doszło do niespodziewanej eksplozji, w sąsiedztwie przebywali lokalni mieszkańcy. W jednym z budynków znajdowała się 12-latka, która odniosła „umiarkowane obrażenia” i wymagała opieki medycznej.

Została przewieziona do szpitala w trybie natychmiastowym. Dziewczynka przebywała w swoim pokoju i ucierpiała w starciu z odłamkami szkła – rozbite zostało bowiem okno.

Sprawę nagłośnił serwis „SVT Skåne„.

Do eksplozji doszło w dzielnicy Nobeltorget, w południowo-wschodniej części miasta. Pierwsze zgłoszenia w tej sprawie policjanci otrzymali po godzinie 02:00 w nocy. Dwie i pół godziny później kilku mieszkańców musiało zostać przetransportowanych do szpitala.

W wywiadzie dla strony Sydsvenskan.se funkcjonariusze powiedzieli, że nie było jasne, czy osoby te faktycznie wymagały opieki lekarskiej, bo ucierpiały w wypadku, czy po prostu były w stanie ciężkiego szoku.

Na miejsce przybyli eksperci od bomb i materiałów wybuchowych. Ma też zostać rozpoczęte szczegółowe dochodzenie techniczne.

„Będziemy rozmawiać z lokalnymi mieszkańcami. Być może powiedzą nam coś na temat zdarzenia, może kogoś widziały, może posiadają przydatne informacje”, zapewnia policjant, Peter Martinsson.