fbpx

Ukryte kamery pokazują sekrety życia niedźwiedziej rodziny w Szwecji

Dzięki kamerom umieszczonym przez szwedzkie samorządy możemy podejrzeć, co niedźwiedzie robią w lesie, gdy nikt ich nie widzi.

Niedźwiedzica z trzema młodymi niedźwiadkami została sfilmowana przez kamery zamontowane przez lokalne władze w okręgu Värmland, w zachodnio-centralnej Szwecji. Kamery mają za zadanie śledzić niedźwiedzie i inne leśne zwierzęta, co pozwala na lepszą oceną populacji drapieżników w szwedzkich lasach.

Niedźwiedzia rodzina została pierwszy raz sfilmowana w sierpniu, były to pierwsze ujęcia niedźwiedziej rodziny w okręgu Värmland, leżącym na skraju ich terytorium. Młode najprawdopodobniej przyszły na świat na początku 2017 roku.

W nowym cztero minutowym filmie, który możesz obejrzeć poniżej, mamy możliwość bliższego przyjrzenia się życiu, zachowaniu i odżywianiu się niedźwiedziej rodziny. W 26 sekundzie widać jak niedźwiedzia mama upewnia się, że ma na widoku wszystkie swoje dzieci. W okolicy jednej minuty widzimy jak jeden z niedźwiedzi niepokojąco zbliża się do kamery.

W 2013 roku liczbę niedźwiedzi żyjących w Szwecji, według Szwedzkiego Towarzystwa Drapieżników, szacowano na 3,000 osobników. Ich terytoria położone są od zachodnich regionów centrum Szwecji do północnej części kraju.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Ukryte kamery pokazują sekrety życia niedźwiedziej rodziny w Szwecji

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...