Kolejne bankructwa w Szwecji

Sieć sklepów odzieżowa MQ złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, a wszystkie sklepy będą zamknięte w ciągu dnia.

MQ ma w sumie 119 sklepów w Szwecji, z czego około 30 znajduje się w Sztokholmie. Wszystkie sklepy są już zamknięte z powodu gwałtownego spadku sprzedaży z powodu obecnego kryzysu koronawirusa.

– Jest to głęboko godne pożałowania przesłanie, które Zarząd został zmuszony przekazać, zwłaszcza naszemu personelowi, naszym dostawcom i partnerom. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby firma mogła kontynuować działalność, ale w obecnych okolicznościach musimy zdać sobie sprawę, że niestety nie jest to możliwe, mówi prezes MQ Ingvar Larsson w komunikacie prasowym.

W 2020 roku planowano połączenie MQ i sklepów Joy w jeden sklep koncepcyjny pod nazwą Marqet. Jednak gwałtowny spadek sprzedaży w marcu i na początku kwietnia w związku z obecnym kryzysem koronawirusa zmusiło spółkę do ogłoszenia bankructwa. Zarząd uważa, że ​​warunki dalszego prowadzenia działalności MQ nie są możliwe.

– Nie mieliśmy okazji otworzyć nowych sklepów. Dzisiaj złożyliśmy wniosek o ogłoszenie upadłości, mówi Marie Sandahl, szef działu relacji inwestorskich w MQ Holding Ab.

Miesiąc temu sklepy Joy które należą do MQ Holdings również zbankrutowały.

Trzy z restauracje sieci Vapiano w Sztokholmie są w stanie upadłości, pisze magazyn branżowy Foodnet.

Vapiano to niemiecka koncepcja franczyzy, która serwuje dania kuchni włoskiej, takie jak makarony i pizza. Mają dziewięć restauracji w Szwecji z czego siedem w Sztokholmie.

Wszystkie restauracje w Szwecji są własnością Vapiano Sweden AB, ale każda restauracja jest następnie prowadzona we własnych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Foodnet pisze, że trzy z tych firm złożyły już wniosek o ogłoszenie upadłości, pracę straciło 120 osób.

Zamknięte zostały restauracje w Täby centrum, Skrapan w Södermalm oraz w Kungsbron w centrum Sztokholmu.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów, ujawnili, że wiosną ubiegłego roku rząd Szwecji dyskutował ze służbą...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Musisz przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...