fbpx

Kolejne bankructwa w Szwecji

Sieć sklepów odzieżowa MQ złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, a wszystkie sklepy będą zamknięte w ciągu dnia.

MQ ma w sumie 119 sklepów w Szwecji, z czego około 30 znajduje się w Sztokholmie. Wszystkie sklepy są już zamknięte z powodu gwałtownego spadku sprzedaży z powodu obecnego kryzysu koronawirusa.

– Jest to głęboko godne pożałowania przesłanie, które Zarząd został zmuszony przekazać, zwłaszcza naszemu personelowi, naszym dostawcom i partnerom. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby firma mogła kontynuować działalność, ale w obecnych okolicznościach musimy zdać sobie sprawę, że niestety nie jest to możliwe, mówi prezes MQ Ingvar Larsson w komunikacie prasowym.

W 2020 roku planowano połączenie MQ i sklepów Joy w jeden sklep koncepcyjny pod nazwą Marqet. Jednak gwałtowny spadek sprzedaży w marcu i na początku kwietnia w związku z obecnym kryzysem koronawirusa zmusiło spółkę do ogłoszenia bankructwa. Zarząd uważa, że ​​warunki dalszego prowadzenia działalności MQ nie są możliwe.

– Nie mieliśmy okazji otworzyć nowych sklepów. Dzisiaj złożyliśmy wniosek o ogłoszenie upadłości, mówi Marie Sandahl, szef działu relacji inwestorskich w MQ Holding Ab.

Miesiąc temu sklepy Joy które należą do MQ Holdings również zbankrutowały.

Trzy z restauracje sieci Vapiano w Sztokholmie są w stanie upadłości, pisze magazyn branżowy Foodnet.

Vapiano to niemiecka koncepcja franczyzy, która serwuje dania kuchni włoskiej, takie jak makarony i pizza. Mają dziewięć restauracji w Szwecji z czego siedem w Sztokholmie.

Wszystkie restauracje w Szwecji są własnością Vapiano Sweden AB, ale każda restauracja jest następnie prowadzona we własnych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Foodnet pisze, że trzy z tych firm złożyły już wniosek o ogłoszenie upadłości, pracę straciło 120 osób.

Zamknięte zostały restauracje w Täby centrum, Skrapan w Södermalm oraz w Kungsbron w centrum Sztokholmu.

Strona główna Wiadomości Szwecja Kolejne bankructwa w Szwecji

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...