Szwedzkie radio spiratowane w celu puszczenia propagandowej piosenki ISIS

Na falach szwedzkiej stacji radiowej hakerzy wyemitowali propagandową piosenkę ISIS.

Mieszkańcy Malmö, którzy mieli odbiorniki ustawione na stację Mix Megapol około 8:30 rano w piątek ze zdziwieniem zorientowali się, że słuchają piosenki zachęcającej do wstąpienia do ISIS o tytule ‘Dla Allacha’.

Piosenka została wyemitowana po przejęciu, przez nieznane na razie osoby, lokalnej częstotliwości radia. Bauer Media właściciel stacji potwierdził, że opisane przez 24Malmö.se zdarzenie miało miejsce.

„Zgłosiliśmy całą sprawę policji oraz Szwedzkiemu Urzędowi Poczty i Telekomunikacji,” napisał dyrektor ds. marketingu Jakob Gravestam.

Potwierdził on, że trzyminutowa piosenka ze słowami zachęcającymi mieszkańców Zachodu do przystąpienia do ISIS i obiecującymi dziewice w raju dla bojowników, była nadawana przez około 30 minut.

„To bardzo poważna sprawa. Zwłaszcza, że nadawana była piosenka, która zachęca do przyłączania się do ISIS,” dodał Gravestam, przyznając jednocześnie, że bardzo trudno zatrzymać kogoś z pirackim nadajnikiem przed zagłuszaniem częstotliwości radia.

Mix Megapol jest komercyjną stacją nadającą hity z lat 80, 90 i początku lat 2000.

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za sfałszowanie zaświadczeń lekarskich potwierdzające ujemny wynik testu na COVID-19. Polski pracodawca został...

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Musisz przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku...