fbpx

Szwedzkie radio spiratowane w celu puszczenia propagandowej piosenki ISIS

Na falach szwedzkiej stacji radiowej hakerzy wyemitowali propagandową piosenkę ISIS.

Mieszkańcy Malmö, którzy mieli odbiorniki ustawione na stację Mix Megapol około 8:30 rano w piątek ze zdziwieniem zorientowali się, że słuchają piosenki zachęcającej do wstąpienia do ISIS o tytule ‘Dla Allacha’.

Piosenka została wyemitowana po przejęciu, przez nieznane na razie osoby, lokalnej częstotliwości radia. Bauer Media właściciel stacji potwierdził, że opisane przez 24Malmö.se zdarzenie miało miejsce.

„Zgłosiliśmy całą sprawę policji oraz Szwedzkiemu Urzędowi Poczty i Telekomunikacji,” napisał dyrektor ds. marketingu Jakob Gravestam.

Potwierdził on, że trzyminutowa piosenka ze słowami zachęcającymi mieszkańców Zachodu do przystąpienia do ISIS i obiecującymi dziewice w raju dla bojowników, była nadawana przez około 30 minut.

„To bardzo poważna sprawa. Zwłaszcza, że nadawana była piosenka, która zachęca do przyłączania się do ISIS,” dodał Gravestam, przyznając jednocześnie, że bardzo trudno zatrzymać kogoś z pirackim nadajnikiem przed zagłuszaniem częstotliwości radia.

Mix Megapol jest komercyjną stacją nadającą hity z lat 80, 90 i początku lat 2000.

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzkie radio spiratowane w celu puszczenia propagandowej piosenki ISIS

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...