Szwedzka matka została zadziwiona chęcią pomocy ze strony obcych osób, po tym jak dziesiątki tysięcy osób odpowiedziały na jej internetowy post proszący o pomoc w pocieszeniu syna po śmierci jego babci.

Adam, syn Katji Nybacka, który jest dzieckiem autystycznym, zbiera promocyjne długopisy z nazwami firm. Aby go pocieszyć matka napisała w serwisie Blocket   ogłoszenie z pytaniem czy ktoś nie ma dużo takich długopisów i nie mógłby ich wysłać chłopcu na 10 urodziny.  

„Jest taki autystyczny chłopiec, który kończy w grudniu 10 lat. Większość ludzi z autyzmem ma jakieś swoje jedno lub kilka zainteresowań. Jednym z zainteresowań tego chłopca jest zbieranie długopisów promocyjnych,” napisała Nybacka w ogłoszeniu.

„Posiadasz takie długopisy i chcesz je wyrzucić? Wyślij je pocztą do mnie, ja z chęcią zapłacę za wysyłkę. Wyobraź sobie szczęście tego chłopca powiększającego każdego dnia swoją kolekcję,” dodała.

Ogłoszenie szybko rozprzestrzeniło się na Facebooku i ciągu tygodnia Nybacka otrzymała dziesiątki tysięcy odpowiedzi. Zaczęły także przychodzić setkami długopisy.

„Adam jest bardzo szczęśliwy i uważa to są bardzo fajne, że jest w gazecie i na Facebooku. Mówi, że ‘wszyscy o nim piszą’, ale nie zdaje sobie sprawy z rozmiarów jakie osiągnęła ta akcja. Myślę, że od tej pory powinien być nazywany długopisowym chłopcem,” powiedział jego ojczym Björn Sundberg.

Ogłoszenie trafiło także do jedna z facebookowych grup nazwanej „Truckers Paradise”, zrzeszającej kierowców i entuzjastów ciężarówek. Jej członkowie zamieszczają na niej zdjęcia długopisów wysyłanych Adamowi

„Obecnie spodziewamy się, że przyjdzie około 1000 długopisów i mamy już na nie miejsce. Jednak jak tak dalej pójdzie potrzebny będzie cały wolny garaż. Na szczęście mamy dużo miejsca. Myślę, że Adam nie będzie chciał ich wszystkich trzymać w szufladzie biurka, to nie w jego stylu,” powiedział Sundberg.