-Reklama-

Po wprowadzeniu nowych zasad podatkowych od Nowego Roku, ceny benzyny oraz oleju napędowego osiągnęły najwyższy poziom w historii.

Cena rekomendowana w sieci Circle K (wcześniej Statoil) w poniedziałek wynosiła 16,29 korony (~7,95 zł) za litr benzyny oraz 15,25 korony (~7,44 zł) dla oleju, co jest najwyższym historycznym poziomem.

Rekordowe ceny są efektem wzrostu podatku od paliwa o 0,34 korony(~17 groszy) na benzynie oraz 0,55 korony(~27 groszy) na oleju, który nastąpił od 1 stycznia.

Minister Finansów Siv Jensen powiedziała gazecie E24, że jej Partia Postępu walczyła o zrekompensowanie kierowcom podwyżek innymi działaniami.
„Partia Postępu zawsze była i dalej będzie partią zmotoryzowanych. Podczas gdy większość innych partii chce podnosić opłaty dla posiadaczy samochodów, my popieramy rządowy tzw. pakiet samochodowy. W jego rezultacie nieznaczne podniesienie podatku paliwowego zostało zrekompensowane obniżką innych podatków,” powiedziała pani minister.

Roczny podatek od samochodu został zmniejszony do 12%, zwiększone zostały stawki zwrotów dla pasażerów a także zwiększono wskaźnik utraty wartości dla ciężarówek, aut dostawczych oraz taksówek.

Rzeczniczka Partii Pracy Marianne Marthinsen powiedziała jednak, że wyborcy Partii Postępu mają prawo czuć się oszukani płacąc rekordowe sumy na stacjach paliw.

„To tylko jeden z przykładów jak utrzymanie ministerialnych stołków staje się ważniejsze dla Partii Postępu od dotrzymania obietnic złożonych kierowcom,” powiedziała gazecie E24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.