Tromsø zostało uznane za trzecie najlepsze małe miasto na świecie

W 2015 roku w Danii pojawiła się seria reklam pod nazwą ‘Zrób to dla mamy’ zachęcająca ludzi do posiadania dzieci, aby spełnić oczekiwania rodziców.

[sociallocker]

Norweski podróżnik Gunnar Garfors – znany jako człowiek, który był wszędzie – powiedział, że Tromsø jest wśród najlepszych miejsc na świecie.

Światowa sława Tromsø cały czas rośnie. W zeszłym roku Lonely Planet uznało je za jedno z najbardziej wartych zobaczenia miejsc w Europie a wiele osób uznaje je za wspaniałe miejsce na pokonanie zimowej depresji. Teraz to miasteczko zlokalizowane 300 kilometrów za kręgiem polarnym zostało uznane za trzecie najlepsze małe miasto na świecie.

Wyróżnienie to pochodzi od Gunnara Garforsa, a on się na tym zna jak mało kto. Ten norweski podróżnik odwiedził wszystkie kraje na świecie (niektóre w rekordowej podróży przez 19 krajów w 24 godziny) i jest uznawany za najlepsze źródło turystycznych rekomendacji.

Amerykańska strona poświęcona turystyce Thrillist poprosiła go o wskazanie 20 najlepszych małych miast na świecie, określając małe miasto jako te poniżej 100,000 mieszkańców.

W rezultacie tego powstała lista „20 najlepszych małych miast na świecie według gościa, który był we wszystkich krajach”, na której Tromsø znajduje się na trzecim miejscu, tuż za angielskim Falmouth oraz wyspą-miastem Saint-Louis w Senegalu.  

„Ta norweska miejscówka ma swój przydomek, Nordycki Paryż, nie bez powodu: nocne życie i restauracje kwitną tam i mogą przyćmić nawet podobne lokale w 10-krotnie większych miastach.

„Dzięki swojemu mocno północnemu położeniu Tromsø zapewnia nam każdego lata słońce o północy, co oznacza, że słońce NIGDY nie zachodzi. Po dużej ilości drinków na pewno zakręci się wam w głowach gdy o 3 nad ranem wyjdziecie z baru na pełne słońce. Jednak w zimie czeka nas odwrotne zjawisko: całkowity brak słońca. Upewnij się, że masz czuły aparat, żeby móc sfotografować zorzę.”

Garfos powiedział, że wszystkie jego wybory są „oparte o ludzi, jedzenie, zabawę i atmosferę”. Dodał też, że dla „pełnej sprawiedliwości” unikał wskazania więcej niż jednego miasta z danego kraju. Niektórzy więc zastanawiają się czy ta narzucona sobie reguła nie spowodowała konieczności wykluczenia jakiegoś innego norweskiego miasta. Podróżnik ogłosił także listę najlepszych 20 dużych miast na świecie, gdzie przyznał, że jest „trochę uprzedzony” jeśli chodzi o Norwegię.  W tym rankingu Oslo znalazło się na 15 miejscu.    

[/sociallocker]

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...