Tajemniczy obiekt latający na szwedzkim niebie. Czy to kosmici?

Mieszkańcy Göteborga wierzą, że widzieli niezidentyfikowany obiekt latający. Niektórzy twierdzą, że może to stanowić dowód na istnienie życia pozaziemskiego.

Do sieci trafił materiał wideo, przedstawiający obiekt poruszający się po niebie. Świadkowie twierdzą, że miał on zmieniać swój kształt. Klip nagrany został przez mieszkańca  Göteborg.

Nagranie wzbudziło spore zainteresowanie wśród internautów. Niektórzy uważają, że to rozstrzygający i ostateczny dowód na istnienie kosmitów. Podobnych obserwacji dokonali mieszkańcy innych krajów dookoła świata.

Bloger Sam Monfort podkreśla, że przed rokiem 2018 nigdy nie zanotowano tak wielu przypadków, w których U.F.O. – a przynajmniej tak określony przez media obiekt – pojawiało się na niebie i przyciągało uwagę gapiów.

Bardziej racjonalne głosy mówią o innym statku powietrznym: balonie w kształcie wózka widłowego. W Göteborgu odbyły się niedawno Targi Transportu, Spedycji i Logistyki, a podobny balon miał je promować wśród mieszkańców.

Balon na ogrzane powietrze wyprodukowała spółka Jungheinrich; po raz pierwszy przeleciał on nad miastem w 2015 roku. W tym roku ponownie pofrunął w górę. Targi zakończyły się 7 listopada – dzień po tym, jak materiał wideo pojawił się w internecie.W czwartek uwagę internautów przykuło inne nagranie. Widać na nim, jak samolot pasażerski zostaje “zawieszony w powietrzu”. W tym przypadku wyobraźnia widzów również okazała się wybujała, choć ostatecznie całe zdarzenie tłumaczono iluzją optyczną.Strona główna Wiadomości Szwecja Tajemniczy obiekt latający na szwedzkim niebie. Czy to kosmici?

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...

Nowe, oficjalne przepisy w Szwecji: zakaz zgromadzeń w gronie więcej niż 8 osób

W poniedziałek na konferencji poświęconej epidemii koronawirusa władze Szwecji poinformowały, że wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń publicznych w gronie więcej niż ośmiu osób. Przepisy wynikają...