fbpx

Tajemniczy obiekt latający na szwedzkim niebie. Czy to kosmici?

Mieszkańcy Göteborga wierzą, że widzieli niezidentyfikowany obiekt latający. Niektórzy twierdzą, że może to stanowić dowód na istnienie życia pozaziemskiego.

Do sieci trafił materiał wideo, przedstawiający obiekt poruszający się po niebie. Świadkowie twierdzą, że miał on zmieniać swój kształt. Klip nagrany został przez mieszkańca  Göteborg.

Nagranie wzbudziło spore zainteresowanie wśród internautów. Niektórzy uważają, że to rozstrzygający i ostateczny dowód na istnienie kosmitów. Podobnych obserwacji dokonali mieszkańcy innych krajów dookoła świata.

Bloger Sam Monfort podkreśla, że przed rokiem 2018 nigdy nie zanotowano tak wielu przypadków, w których U.F.O. – a przynajmniej tak określony przez media obiekt – pojawiało się na niebie i przyciągało uwagę gapiów.

Bardziej racjonalne głosy mówią o innym statku powietrznym: balonie w kształcie wózka widłowego. W Göteborgu odbyły się niedawno Targi Transportu, Spedycji i Logistyki, a podobny balon miał je promować wśród mieszkańców.

Balon na ogrzane powietrze wyprodukowała spółka Jungheinrich; po raz pierwszy przeleciał on nad miastem w 2015 roku. W tym roku ponownie pofrunął w górę. Targi zakończyły się 7 listopada – dzień po tym, jak materiał wideo pojawił się w internecie.W czwartek uwagę internautów przykuło inne nagranie. Widać na nim, jak samolot pasażerski zostaje “zawieszony w powietrzu”. W tym przypadku wyobraźnia widzów również okazała się wybujała, choć ostatecznie całe zdarzenie tłumaczono iluzją optyczną.Strona główna Wiadomości Szwecja Tajemniczy obiekt latający na szwedzkim niebie. Czy to kosmici?

Warto przeczytać

Krzywdząca umowa graniczna: Szwedzi nie mają wstępu do Danii i Norwegii

W Danii i Norwegii podjęto decyzję o otwarciu granic – dla siebie nawzajem, ale dla Szwecji już nie. Jest to spowodowane liczbą...

Koronawirus w Szwecji: mniej ofiar w domach opieki, uczniowie wrócą do szkół

W wyniku powikłań wywołanych koronawirusem zmarło łącznie 4350 osób – to wzrost o 84 ofiary w porównaniu z dniem poprzednim. Liczba...

Szwecja: studenci i uczniowie powyżej 16 lat powoli wracają do szkół

Na piątkowej konferencji poświęconej koronawirusowi Stefan Löfven zapowiedział, że już wkrótce otwarte zostaną uczelnie wyższe i szkoły, do których uczęszczają uczniowie powyżej...