fbpx

Szwedzkie wojsko pomaga w wolce z koronawirusem.

Szwedzkie wojsko wkracza w działania wspierające służby zdrowia w całym kraju w walce z koronawirusem.

Szpital polowy, który może pomieścić do trzydziestu łóżek intensywnej opieki z respiratorami, jest przygotowywany w Uppsali, szpital ma być gotowy w ten weekend. Regionalny urząd ds. zdrowia w Västra Götaland w południowo-zachodniej części Szwecji, zwrócił się również o pomoc do wojska i otrzyma szpital polowy z dwudziestoma łóżkami oraz 50 respiratorów.

Jednak mimo że wojsko utworzy i będzie utrzymywać szpitale polowe to nie będzie prowadzić intensywnej opieki i obsługiwać respiratorów. Jesper Tengroth, sekretarz prasowy Szwedzkich Sił Zbrojnych, powiedział, że nie mają personelu, by to zrobić.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Szwedzkie wojsko pomaga w wolce z koronawirusem.

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.