Sobotni raport – koronawirus w Szwecji

Według najnowszej aktualizacji Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego zgłoszono już 20 zgonów w wyniku koronawirusa w Szwecji. 

Łącznie 61 osób przebywa na oddziałach intensywnej opieki medycznej w szpitalach w całym kraju, co oznacza wzrost z 50 w piątek.

W regionie Sztokholmskim zidentyfikowano 55 dodatkowych osób zakażonych nowym koronawirusem. W całym tym regionie zakażonych jest obecnie 661 osób.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w sobotę, to Region Sztokholm (55), Östergötland (10), Västra Götaland (14). W dniu dzisiejszym do godziny 14:00 potwierdzono 123 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz cztery zgony.(*)

Całkowita liczba potwierdzonych zakażonych osób w Szwecji wynosi 1746, 20 osób zmarło.

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia


(*) Od 11 marca większość regionów poddaje testowi tylko osoby, które są już w szpitalu z objawami wirusa lub są w stanie zagrożena życia, co wpływa na liczbę nowych potwierdzonych przypadków. Informacja podana na stronie o licznie zarażonych osób pochodzi z danych udostępnianych przez Urzęd Zdrowia Publicznego.
Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Sobotni raport - koronawirus w Szwecji

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...