fbpx

Sobotni raport – koronawirus w Szwecji

Według najnowszej aktualizacji Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego zgłoszono już 20 zgonów w wyniku koronawirusa w Szwecji. 

Łącznie 61 osób przebywa na oddziałach intensywnej opieki medycznej w szpitalach w całym kraju, co oznacza wzrost z 50 w piątek.

W regionie Sztokholmskim zidentyfikowano 55 dodatkowych osób zakażonych nowym koronawirusem. W całym tym regionie zakażonych jest obecnie 661 osób.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w sobotę, to Region Sztokholm (55), Östergötland (10), Västra Götaland (14). W dniu dzisiejszym do godziny 14:00 potwierdzono 123 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz cztery zgony.(*)

Całkowita liczba potwierdzonych zakażonych osób w Szwecji wynosi 1746, 20 osób zmarło.

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia


(*) Od 11 marca większość regionów poddaje testowi tylko osoby, które są już w szpitalu z objawami wirusa lub są w stanie zagrożena życia, co wpływa na liczbę nowych potwierdzonych przypadków. Informacja podana na stronie o licznie zarażonych osób pochodzi z danych udostępnianych przez Urzęd Zdrowia Publicznego.
Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Sobotni raport - koronawirus w Szwecji

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Szwecja podniosła podatek od alkoholu

W ramach ustawy budżetowej mającej na celu ożywienie gospodarki szwedzki rząd podniósł podatki na alkohol, aby sfinansować strategię obronną kraju.