Szwedzka policja powstrzymała próbę spalenia Koranu

Policja w Szwecji zapobiegła realizacji planów spalenia Koranu przed meczetem w dzielnicy Rosengård w Malmö.

Szwedzki artysta uliczny Dan Park miał spalić świętą księgę islamu 28-go dnia, wraz z duńskim politykiem Rasmusem Paludanem, który w przeszłości nawoływał do protestów, często z użyciem przemocy, podróżując na tereny muzułmańskie, aby zaangażować się w podobne akcje.

Szwedzka policja odmówiła Parkowi pozwolenia na zorganizowanie spotkania, a Park twierdzi, że odwołanie nastąpiło ze względów bezpieczeństwa, donosi Nyheter Idag.

Antyislamski polityk weźmie udział w „uroczystym” paleniu Koranu

“Złożyliśmy wniosek o pozwolenie poza meczetem w Rosengård lub gdzie indziej w Rosengård. Oni nie wyrazili zgody, ze względów bezpieczeństwa. Twierdzili, że będzie za dużo przemocy, za dużo prowokacji”, powiedział Park.

“Z drugiej strony, zamiast tego zaproponowali Fridhemstorget. Jest to spokojniejsza okolica, około kilometra od biblioteki miejskiej. Nie ma tam zbyt wielu muzułmańskich imigrantów.” – dodał Dan Park.

Według Park, policja zauważyła, że ​​28 sierpnia to piątek, w którym muzułmanie prawdopodobnie będą się modlić w meczecie i mogą uznać spalenie Koranu za celową prowokację.

W ubiegłym roku Rasmus Paludan uczestniczył w incydencie na przedmieściach Kopenhagi, w którym wraz z innym zwolennikiem spalił Koran. Wydarzenie to doprowadziło do niepokojów społecznych w tym rejonie i spowodowało aresztowanie co najmniej 23 osób.

Strona główna Szwecja Imigracja w Szwecji Szwedzka policja powstrzymała próbę spalenia Koranu

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...