fbpx

Tegnell o nowym badaniu: Dzieci nie napędzają pandemii

Epidemiolog Anders Tegnell negatywnie ocenił Norweski Instytut Zdrowia Publicznego, w którym poinformowano, że dzieci są tak samo zaraźliwe, jak dorośli, pisze gazeta Expressen.

Władze norweskie powołały się na zaktualizowane badanie przeprowadzone przez unijny urząd ECDC. Asystent dyrektora ds. zdrowia Espen Nakstad powiedział norweskim mediom, że raport pokazuje, że dzieci mogą zarażać inne osoby w taki sam sposób, jak dorośli.

Z tą interpretacją nie zgadza szwedzki epidemiolog. 
– Dzieci nie zarażają się tak, jak dorośli – mówi. 

– Jeśli przeczytasz słowo w słowo badanie, zobaczysz, że to nie dzieci napędzają tę pandemię, powiedział Anders Tegnell.

– Nie widzieliśmy ognisk w szwedzkich szkołach. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​nauczyciele są mniej dotknięci niż inne grupy ryzyka.

Według Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego rozprzestrzenianie się infekcji między dziećmi jest bardzo ograniczone.

Anders Tegnell wydaje się być teraz człowiekiem na ustach wszystkich Szwedów. Ile zarabia państwowy epidemiolog?

Norwegia nie wyklucza zamykania szkół

Według asystenta dyrektora ds. zdrowia w Norwegii Espena Nakstada możliwe jest zamknięcie szkół.

Anders Tegnell poinformował, że zamknięcie szkół w Szwecji nie czyni dobra. Według niego zamknięcie szkół jako jedyny środek kontrolny nie jest skuteczny, aby powstrzymać zakażenie wirusem w społeczeństwie.

Anders Tegnell: „Poradzimy sobie z drugą falą epidemii”

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Tegnell o nowym badaniu: Dzieci nie napędzają pandemii

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...