fbpx

Szwedzi wykupują pieczywo Polarbröd

Mieszkańcy północnej Szwecji ruszyli do sklepów, aby kupić pieczywo Polarbröd po tym, jak jedna z jego głównych piekarni doszczętnie spłonęła.

Jak donosiła regionalna gazeta NSD. W poniedziałek wieczorem w supermarkecie Ica Kvantum w Piteå opustoszały półki z produktami Polarbröd.

Polarbröd jest największym pracodawcą w Älvsbyn, pożar wybuchł w fabryce późnym wieczorem w niedzielę, pożar wybuchł na przenośniku taśmowym po tym, jak w piecu zapaliła się bryła chleba.

W spalonej fabryce zatrudnionych jest około 270 osób, donosi Szwedzkie Radio w audycji Ekot. Nie wiadomo jak firma rozwiąże sytuację z pracownikami, większość pracowników będzie tymczasowo zwolnionych a inne osoby mogą liczyć na pracę w innej piekarni Polarbröd, chodź wiąże się to z zmianą zamieszkania.

“Jest jeszcze za wcześnie, aby cokolwiek powiedzieć, ale nie możemy tego (zwolnień) wykluczyć, ponieważ sytuacja jest taka, jaka jest”, powiedziała w programie Ekot prezes Polarbröd, Karin Bodin, właścicielka piątego pokolenia rodzinnej firmy, która została założona w 1971 roku.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Polarbröd zobowiązał się do odbudowania piekarni. Produkcja pieczywa wciąż odbywa się w kolejnej piekarni w Bredbyn, choć około 3/4 całkowitej produkcji firmy była pieczona w fabryce w Älvsbyn.

OKQ8 kreditkort
Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzi wykupują pieczywo Polarbröd

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...