Szwedzi wykupują pieczywo Polarbröd

Mieszkańcy północnej Szwecji ruszyli do sklepów, aby kupić pieczywo Polarbröd po tym, jak jedna z jego głównych piekarni doszczętnie spłonęła.

Jak donosiła regionalna gazeta NSD. W poniedziałek wieczorem w supermarkecie Ica Kvantum w Piteå opustoszały półki z produktami Polarbröd.

Polarbröd jest największym pracodawcą w Älvsbyn, pożar wybuchł w fabryce późnym wieczorem w niedzielę, pożar wybuchł na przenośniku taśmowym po tym, jak w piecu zapaliła się bryła chleba.

W spalonej fabryce zatrudnionych jest około 270 osób, donosi Szwedzkie Radio w audycji Ekot. Nie wiadomo jak firma rozwiąże sytuację z pracownikami, większość pracowników będzie tymczasowo zwolnionych a inne osoby mogą liczyć na pracę w innej piekarni Polarbröd, chodź wiąże się to z zmianą zamieszkania.

“Jest jeszcze za wcześnie, aby cokolwiek powiedzieć, ale nie możemy tego (zwolnień) wykluczyć, ponieważ sytuacja jest taka, jaka jest”, powiedziała w programie Ekot prezes Polarbröd, Karin Bodin, właścicielka piątego pokolenia rodzinnej firmy, która została założona w 1971 roku.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Polarbröd zobowiązał się do odbudowania piekarni. Produkcja pieczywa wciąż odbywa się w kolejnej piekarni w Bredbyn, choć około 3/4 całkowitej produkcji firmy była pieczona w fabryce w Älvsbyn.

OKQ8 kreditkort
Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzi wykupują pieczywo Polarbröd

Warto przeczytać

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Profesor Uniwersytetu w Göteborgu: „szwedzka strategia antycovidowa wywołuje konflikty”

Inaczej niż takie kraje nordyckie, jak Norwegia, Dania czy Finlandia, Szwecja postanowiła nie zamykać swoich granic w okresie największej zachorowalności na koronawirusa i nie...

Dania: Bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące “bliskich kontaktów”

Jeśli przebywałeś w promieniu dwóch metrów od zarażonej osoby dłużej niż 15 minut, może być konieczna samoizolacja, zgodnie ze zaktualizowanymi wytycznymi Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło wytyczne...