fbpx

Szwedzi odpowiedzialni za zamach w Kopenhadze mogą trafić do więzienia

Kopenhaga. Dwaj mężczyźni szwedzkiego pochodzenia zostali oskarżeni o dokonanie zamachu terrorystycznego. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia ubiegłego roku. W wyniku wybuchu ucierpiał stołeczny Urząd Skarbowy.

Mężczyźni są obywatelami Szwecji i mają, kolejno, 22 oraz 23 lata. Eksplozja spowodowała, że jedna osoba – stojąca w pobliżu Urzędu – odniosła lekkie obrażenia, uderzona elementami budynku.

Duński Urząd Skarbowy poniósł poważne straty: z okien wyleciały szyby, rozbite zostały też szklane drzwi. Wkrótce po zdarzeniu duński minister spraw podatkowych uznał, że doszło do „szalonego i niedopuszczalnego przestępstwa”. Swoją opinię wygłosił na Twitterze.

Prokurator Lise-Lotte Nilas poinformowała w swoim oświadczeniu, że sprawa jest „poważna”, a postawieni przed sądem dwudziestolatkowie to „praktycznie terroryści”.

Mężczyźni zostali zatrzymani na mocy międzynarodowego nakazu aresztowania – pojmano ich w Szwecji. Proces sądowy odbywa się w sąsiedniej Danii. Jeżeli zostaną uznani za winnych postawionych im zarzutów, mogą trafić do więzienia nawet na dożywocie.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy poznamy decyzję sądu w sprawie dwóch Szwedów.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzi odpowiedzialni za zamach w Kopenhadze mogą trafić do więzienia

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...