fbpx

Szwedzi odpowiedzialni za zamach w Kopenhadze mogą trafić do więzienia

Kopenhaga. Dwaj mężczyźni szwedzkiego pochodzenia zostali oskarżeni o dokonanie zamachu terrorystycznego. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia ubiegłego roku. W wyniku wybuchu ucierpiał stołeczny Urząd Skarbowy.

Mężczyźni są obywatelami Szwecji i mają, kolejno, 22 oraz 23 lata. Eksplozja spowodowała, że jedna osoba – stojąca w pobliżu Urzędu – odniosła lekkie obrażenia, uderzona elementami budynku.

Duński Urząd Skarbowy poniósł poważne straty: z okien wyleciały szyby, rozbite zostały też szklane drzwi. Wkrótce po zdarzeniu duński minister spraw podatkowych uznał, że doszło do „szalonego i niedopuszczalnego przestępstwa”. Swoją opinię wygłosił na Twitterze.

Prokurator Lise-Lotte Nilas poinformowała w swoim oświadczeniu, że sprawa jest „poważna”, a postawieni przed sądem dwudziestolatkowie to „praktycznie terroryści”.

Mężczyźni zostali zatrzymani na mocy międzynarodowego nakazu aresztowania – pojmano ich w Szwecji. Proces sądowy odbywa się w sąsiedniej Danii. Jeżeli zostaną uznani za winnych postawionych im zarzutów, mogą trafić do więzienia nawet na dożywocie.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy poznamy decyzję sądu w sprawie dwóch Szwedów.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzi odpowiedzialni za zamach w Kopenhadze mogą trafić do więzienia

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...