Szwed z zapalniczką przypominającą broń zatrzymał ruch pociągów w Kopenhadze

W niedzielę mężczyzna ze Szwecji spowodował chaos na stacji kolejowej lotniska w Kopenhadze, gdy przechadzał się z zapalniczką w kształcie broni.

Policja z Kopenhagi ściągnęła duże siły na lotnisko, co spowodowało wstrzymanie ruchu pociągów oraz metra w całym mieście na pół godziny.

Mężczyzna został zatrzymany a rzekoma broń okazała się być zapalniczką w kształcie pistoletu.

Dwudziestoczteroletni mężczyzna został szybko zwolniony, a przedstawiciel kopenhaskiej policji Henrik Svejstrup powiedział, że mężczyzna co prawda zachowywał się niezbyt mądrze, ale nie złamał żadnego prawa.

„Można oczywiście kwestionować pomysł przechadzania się z zapalniczką w kształcie pistoletu po lotnisku, ale nie jest to zakazane,” powiedział rzecznik w duńskiej TV2.

Zatrzymany mężczyzna był właśnie w drodze powrotnej do Szwecji, nikomu nie groził ‘pistoletem,’ ale zaniepokojeni pasażerowie przebywający na lotnisku poinformowali policję, która natychmiast wysłała na lotnisko duże siły.

Strona główna Wiadomości Dania Szwed z zapalniczką przypominającą broń zatrzymał ruch pociągów w Kopenhadze

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...