Sześć osób pod tym samym adresem pożyczyło miliony i zniknęło

Dzięki informacjom o fałszywych dochodach na temat dochodu sięgającemu miliona koron 31-letnia kobieta w Uppsali zdołała uzyskać kredyty i pożyczki w wysokości ponad miliona koron.

31-letnia kobieta miała dane o dochodach z kilku różnych firm, które dały jej bardzo wysoki roczny dochód – ponad 1 milion koron (~406 tys. złotych).

Informacje podane przez kobietę były fałszywe, a po dochodzeniu szwedzka agencja podatkowa obniżyła następnie jej dochód o 944 tysięcy koron. Z powodu swojego fałszywego ratingu kredytowego zdążyła już pożyczyć pieniądze od wielu banków i firm pożyczkowych.

Teraz kobieta ma dług sięgający 1,5 miliona koron aktualnie banki oraz sąd nie zdołał odnaleźć oszustki. Kobieta podczas aplikowania o kredyt podała adres mieszkania w Uppsali gdzie później okazało się wcześniej pod ten sam adres o kredyt wnioskowało pięć osób.

Cała piątka pożyczyła co najmniej 2 miliony koron szwedzkich – a potem zniknęła.

Wcześniejsi pożyczkobiorcy podobnie jak kobieta wykorzystali dane fałszywych dochodów od różnych pracodawców aby uzyskać pożyczki.

Podobny przypadek miał miejsce w Vällingby w Sztokholmie gdzie pięć osób zameldowane pod tym samym adresem pożyczyło kilka milionów koron z różnych banków po czym zniknęli.

Bardzo często widzimy adresy na których widnieje wiele osób, które są wykorzystywane do różnego rodzaju oszustw, mówi Jan Olsson, komisarz NOA z krajowego departamentu operacyjnego policji.

Osoby zameldowane pod adresami w Uppsali i Vällingby są również powiązane z dużym dochodzeniem przeprowadzanym przez szwedzką agencję podatkową w sprawie fałszywych faktur i zawyżania dochodów, w którym władze odkryły 17 osób które pożyczyły prawie 15 milionów SEK.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów, ujawnili, że wiosną ubiegłego roku rząd Szwecji dyskutował ze służbą...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Musisz przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...