fbpx

Sześć osób pod tym samym adresem pożyczyło miliony i zniknęło

Dzięki informacjom o fałszywych dochodach na temat dochodu sięgającemu miliona koron 31-letnia kobieta w Uppsali zdołała uzyskać kredyty i pożyczki w wysokości ponad miliona koron.

31-letnia kobieta miała dane o dochodach z kilku różnych firm, które dały jej bardzo wysoki roczny dochód – ponad 1 milion koron (~406 tys. złotych).

Informacje podane przez kobietę były fałszywe, a po dochodzeniu szwedzka agencja podatkowa obniżyła następnie jej dochód o 944 tysięcy koron. Z powodu swojego fałszywego ratingu kredytowego zdążyła już pożyczyć pieniądze od wielu banków i firm pożyczkowych.

Teraz kobieta ma dług sięgający 1,5 miliona koron aktualnie banki oraz sąd nie zdołał odnaleźć oszustki. Kobieta podczas aplikowania o kredyt podała adres mieszkania w Uppsali gdzie później okazało się wcześniej pod ten sam adres o kredyt wnioskowało pięć osób.

Cała piątka pożyczyła co najmniej 2 miliony koron szwedzkich – a potem zniknęła.

Wcześniejsi pożyczkobiorcy podobnie jak kobieta wykorzystali dane fałszywych dochodów od różnych pracodawców aby uzyskać pożyczki.

Podobny przypadek miał miejsce w Vällingby w Sztokholmie gdzie pięć osób zameldowane pod tym samym adresem pożyczyło kilka milionów koron z różnych banków po czym zniknęli.

Bardzo często widzimy adresy na których widnieje wiele osób, które są wykorzystywane do różnego rodzaju oszustw, mówi Jan Olsson, komisarz NOA z krajowego departamentu operacyjnego policji.

Osoby zameldowane pod adresami w Uppsali i Vällingby są również powiązane z dużym dochodzeniem przeprowadzanym przez szwedzką agencję podatkową w sprawie fałszywych faktur i zawyżania dochodów, w którym władze odkryły 17 osób które pożyczyły prawie 15 milionów SEK.

Strona główna Szwecja Sztokholm Sześć osób pod tym samym adresem pożyczyło miliony i zniknęło

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.