Spirala zemsty w Malmö

Trzecie, co do wielkości, szwedzkie miasto, zostało obudzone nocnymi wybuchami, prawdopodobnie granatów. Policja potwierdza, że ostania fala przemocy ma związek z szeregiem niedawno zapadłych wyroków sądowych.

Zaledwie dwa dni po tym jak wybuch zniszczył dwa samochody i ranił jednego mężczyznę na południu miasta, kilka samochodów i domów zostało uszkodzone, prawdopodobnie przez wybuch kolejnego granatu, w Limham w zachodnim Malmö.

Służby ratunkowe zostały wezwane około godziny 3 w nocy, przez zaniepokojonych wybuchami mieszkańców.

Nikt nie został ranny, ale według agencji TT wielu świadków wciąż jest w szoku.

W czwartkowy poranek, Stefan Sintéus, szef policji w Malmö, powiedział, że wierzy on, iż atak ten jest powiązany z wtorkowymi wydarzeniami, kiedy ręczny granat wybuchł pod samochodem zaparkowanym przed ratuszem w dzielnicy przemysłowej (Norra Grängesbergsgatan), niedaleko przedmieść Rosengård, znanych z działalności gangów i wysokiego poziomu przestępczości.

Dodał on, że ostatnie zdarzenia są powiązane ze sprawą 3 młodych mężczyzn skazanych za udział w sprawie wybuchów, jakie miały miejsce w Rosengård w Wigilię Bożego Narodzenia.

"To jest sprawa kilku osób, które mają ze sobą jakieś porachunki i to nakręca spiralę zemsty," powiedział on agencji TT.

Malmö przeżywa ostatnio 'gorące' lato z licznymi strzelaninami i wybuchami w ostatnich tygodniach.

Policja łączyła wcześniej wzrost liczby groźnych incydentów ze wzrostem importu nielegalnej broni, z powodu słabej kontroli granicznej na moście Öresund, pomiędzy Szwecją a Danią.

W ostatnim miesiącu policja znacząco zwiększyła swoją obecność w szczególnie niebezpiecznych regionach, takich jak Rosengård oraz Seved, gdzie jak ustalili policjanci przebywa około 30 osób z kryminalną przeszłością.

 

Przyłącz się do Naszej grupy na Facebook Polonia w Szwecji

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Greta Thunberg mści się na Donaldzie Trumpie: „wyluzuj, starcze”

Greta Thunberg postanowiła pożegnać Donalda Trumpa, który 20 stycznia zakończył swoją prezydenturę w USA. Nastoletnia aktywistka ekologiczna była przez...

Musisz przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii,...

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za...