Trzy ataki przy użyciu noża, w ciągu kilku godzin w Malmö

Trzech mężczyzn zostało zaatakowanych nożem, w trzech różnych incydentach, w odstępie zaledwie kilku godzin w tym południowo szwedzkim mieście. To kolejne przypadki rosnącej fali przemocy tego lata w Malmö.

We wtorkową noc 20-letni mężczyzna został ugodzony nożem w klatkę piersiową oraz w plecy przez sprawcę lub sprawców na Hyllievångsvägen. Mężczyzna próbował po tym zdarzeniu, o własnych silach dojść do szpitala. Po przejściu kilku kilometrów, ktoś podwiózł go prywatnym samochodem.

Zaledwie kilka godzin później, 20 minut po północy, również 20-latek został raniony nożem w plecy i w ramię nieopodal Augustenborgstorg. Został on odwieziony karetką do szpital i natychmiast operowany. “Prognozy są dobre,” powiedział agencji TT, Matts Attin z policji w Malmö.

Niecałą godzinę później trzeci mężczyzna również około 20 letni, został zraniony nożem w rękę podczas napadu rabunkowego na Köpenhamnsvägen. “Grożono mu nożem i zmuszono do podjęcia 10,000 koron(~4,4 tys. zł) z bankomatu, po oddaniu gotówki został ugodzony nożem,” powiedział Attin.

Policje nie otrzymała żadnych danych pozwalających łączyć te trzy zdarzenia. Nikogo także nie aresztowano. Dwa z tych ataków zakwalifikowano, jako usiłowanie morderstwa.

Malmö, które jest trzecim, co do wielkości miastem w Szwecji, w ostatnich tygodniach przeżywa falę groźnych incydentów, łącznie z licznymi strzelaninami i eksplozjami. W jednym z tygodni lipca miały tam miejsce cztery wybuchy ręcznych granatów.

Policja twierdzi, że te ataki były powiązane ze skazaniem trzech młodych mężczyzn, za ich udział w sprawie bomb, które został podłożone w rejonie Rosengård – znanym z działalności gangów i wysokiej przestępczości – w Wigilię Bożego Narodzenia.

“To jest sprawa kilku osób, które mają ze sobą jakieś porachunki i to nakręca spiralę zemsty,” powiedział po czwartym ataku Stefan Sintéus, szef policji w Malmö.

W tym miesiącu pojawiły się także zarzuty kierowane do policji, że naraża mieszkańców miasta na duże ryzyko, gdyż na urlopach jest około jednej trzeciej z 705 miejskich policjantów.

Przyłącz się do Naszej Grupy na Facebook

Strona główna Wiadomości Szwecja Trzy ataki przy użyciu noża, w ciągu kilku godzin w Malmö

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...