Skazana za oszukanie swojego pracodawcy na 300 tysięcy koron

Asystentka finansowa w wieku 40 lat została skazana za oszukanie swojego pracodawcy w 74 przypadkach, donosi Dagens Juridik.

Zadaniem kobiety było utrzymywanie kontaktów z dostawcami i zarządzanie płatnościami dla firmy z branży opieki zdrowotnej w Sztokholmie. Kiedy dostawcy mieli zwrócić pieniądze firmie, kobieta zamiast tego podawała swój własny numer konta bankowego i otrzymywała ponad 300 000 koron szwedzkich.

Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa, ale jest przeciwna roszczeniu o odszkodowanie, ponieważ nie jest pewna, czy rzeczywiście otrzymała tyle pieniędzy, ile twierdzi firma. Sąd okręgowy znalazł jednak rozmowy mailowe, faktury i wyciągi bankowe, które potwierdzają twierdzenia firmy.

Podczas przesłuchania kobieta powiedziała, że była pod presją finansową i nie znalazła innego rozwiązania niż oszukanie pracodawcy.

Za rażące naruszenie zasad zaufania została skazana na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Udostępnij
Follow:
Twórca i redaktor Skandynawiainfo.pl, portalu, który od 2015 roku dostarcza polskim czytelnikom aktualne i możliwie bezstronne informacje o Szwecji oraz krajach nordyckich. Od lat przygląda się Skandynawii „od środka”, a nie z perspektywy folderów turystycznych – pisze prosto i konkretnie o tym, co się zmienia, dlaczego to ważne i jak może wpływać na codzienne życie, szczególnie Polaków mieszkających w regionie. Skupia się na tematach społecznych i praktycznych, dbając o rzetelność, kontekst i spokojny, rzeczowy ton.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz