fbpx

Prostytucję u nastolatków w duńskim centrum dla uchodźców

Personel największego w Danii centrum dla uchodźców, Sandholm Center, podejrzewa młodych imigranckich chłopców o uprawianie prostytucji.

Jannich Bisp nadzorujący centrum powiedział w wywiadzie dla prasy, że pojawiły się podejrzenia co do pewnej grupy nastoletnich chłopców.

„Zdarzają się takie sytuacje gdzie chłopcy odbierają telefon, znikają na kilka godzin i następnie zjawiają się w nowych designerskich ciuchach,” powiedział Bisp.

„Jesteśmy zmartwieni tym jak chłopcy ci zdobywają pieniądze,” dodał.

O podejrzeniach, w tym znajdującym się 30 kilometrów na północ od Kopenhagi ośrodku, zrobiło się głośno, gdy gazeta Sydsvenkan doniosła o podobnych historiach z dziećmi uchodźców w ośrodku Aleris Asylum Center w Malmö. Tutaj także władze twierdzą, że młode osoby oczekujące na azyl znikają na kilka godzin po otrzymaniu telefonu i wracają z pieniędzmi lub nowymi ubraniami.

W Sandholm, pracownicy dodają, że było kilka przypadków gdy młodzi chłopcy zgłaszali przypadki molestowania seksualnego, ale opuszczali oni ośrodek zanim podjęto jakiekolwiek kroki w tych sprawach.

Bisp mówi, że wielu z nastolatków w ośrodku ma problem z zaufaniem do pracowników.

„To grupa chłopców, którzy byli bardzo źle traktowani przez dorosłych i prawdopodobnie byli już w swoim życiu wykorzystywani. Poświęcamy wiele czasu na stworzenie warunków i atmosfery zaufania pomiędzy nami a młodzieżą, ale często jeśli nawet w końcu się otworzą to zazwyczaj znikają z ośrodka zanim uda nam się cokolwiek zrobić.”

Biso dodał, że niektórzy z chłopców mówili pracownikom „o osobie, która w Kopenhadze organizuję prostytucję.”

„Za każdym razem kontaktowaliśmy się z policją, ale policji ciężko podjąć jakieś działania jeżeli chłopcy nie chcą powiedzieć nic więcej.”

Caroline Madsen z  Duńskiego Czerwonego Krzyża, który prowadzi trzy inne ośrodki dla uchodźców, powiedziała, że podobne podejrzenia nie pojawiały się w innych miejscach.

„Personel jest wyszkolony w obserwowaniu dziwnych i niecodziennych zachowań, blisko współpracujemy także z gminami oraz Centrum Przeciwko Handlowi Ludźmi, których przedstawiciela zjawiają się i rozmawiają z dziećmi jeśli jest taka potrzeba,” powiedziała Madsen gazecie Berlingske.

Strona główna Wiadomości Dania Prostytucję u nastolatków w duńskim centrum dla uchodźców

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...