Kościół Szwecji mocno krytykowany za tweeta ‘taco Jezus’

Kościół Szwecji spotkał się z mocna krytyką za tweeta związanego z tradycją jedzenia tacos w piątki. W animowanym gifie Jezus przebiera z niecierpliwości palcami w oczekiwaniu na taco.

Tweet został wysłany z oficjalnego konta Kościoła Szwecji 27 października i donosił, że nareszcie jest piątek z taco i dodatkowo zawierał animowany obrazek z Jezusem.

Ten wpis odnosi się do zwyczaju jedzenie w Szwecji meksykańskiego tacos na koniec tygodnia pracy. Wpis otrzymał ponad 1700 pozytywnych reakcji, ale także 246 negatywnych komentarzy.

„Całkowicie obraźliwe i w złym guście,” napisał jeden z internautów. Otrzymał on odpowiedź, że to „zwykły żart z normalnego piątku. My wierzymy w Boga, który ma poczucie humoru.”   

„Idiotyczne. Czy wy wierzycie w tą postać na obrazku?” napisał inny komentujący. „Tak, to syn Boży, który za nas umarł. Wierzymy także w Boga z poczuciem humoru,” taka pojawiła się odpowiedź na ten wpis.

Wiele osób nie poczuło się urażone i traktuje z humorem całą dyskusję. Fredrik Leijerstam, rzecznik Partii Zielonych w Uppsali napisał:

„Myślę, że cała ta dyskusja jest dowodem na to, że Bóg ma poczucie humoru. Wspaniałe!”

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach budowę sieci tuneli, które połączą Helsinborg z duńskim miastem Helsingør...

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...

Socjaldemokraci znów krytykowani za bezradność wobec koronawirusa

Ostatni sondaż wyborczy wykazał, że Stefan Löfven i prowadzona...