Policja w regionie Västernorrland postanowiła monitorować część Sundsvall w środkowej Szwecji nad Zatoką Botnicką za pomocą kamer, pisze policja na swojej stronie internetowej.
Kamery zostaną zainstalowane w dzielnicach Nacksta i Skönsberg i będą działać do maja. W przyszłości kamery mogą zostać zainstalowane w kolejnych miejscach w mieście, jak podaje policja.
Nie wiadomo, jaki jest powód tej decyzji, ale Sundsvall znalazł się w centrum uwagi w związku z falą przemocy, która od Bożego Narodzenia przetoczyła się przez okolice Sztokholmu.
Według kilku doniesień medialnych, jednym z konfliktów stojących za poważnymi aktami przemocy jest kwestia tego, kto kontroluje handel narkotykami w Sundsvall.