Premier Stefan Löfven wygłosił przemówienie telewizyjne dla narodu.

W Szwecji mamy powszechne rozprzestrzenianie się infekcji. Życie i miejsca pracy są zagrożone. Więcej ludzi będzie chorych, więcej ludzi będzie trzeba pożegnać. Jedynym sposobem na poradzenie sobie z tym jest stawienie czoła kryzysowi jako społeczeństwu.

“Wielu będzie musiało pożegnać się z bliskimi”, powiedział Stefan Löfven w swoim przemówieniu do narodu.

– Nadchodzące miesiące będą stresujące, ale nasze społeczeństwo jest silne.

– Nasze władze walczą w dzień iw nocy, opieka zdrowotna  i wiele innych osób zajmujących ważne zawody utrzymują nasz kraj na dobrej drodze. Jako premier podejmę wszelkie niezbędne decyzje, aby chronić życie, zdrowie i zatrudnienie jak największej liczby osób.

– Bądź przygotowany na to, że trwać będzie to przez długi czas. Przygotuj się na szybką zmianę sytuacji, ale powinieneś także wiedzieć, że my, społeczeństwo, zmagamy się z tym kryzysem z wszystkich naszych sił. Teraz wszyscy ponosimy wielką odpowiedzialność.

– W Szwecji zakazano zgromadzeń publicznych dla ponad 500 osób, a kształcenie ponadgimnazjalne i uniwersyteckie odbywa się teraz zdalnie. Chcę, żebyście byli przygotowani na kolejne decyzje dotyczące interwencji. Czasem w krótkim czasie, a jeszcze bardziej niepokojące codzienne życie.

– Ten moment jest teraz. Ten dzień jest tutaj. To zadanie dotyczy wszystkich. Każdy z nas ma obowiązek zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji, chronić osoby starsze i inne grupy ryzyka. Nikt z nas nie może ryzykować. Nikt z nas nie może iść do pracy z objawami. Młody, stary, bogaty lub biedny. To nie ma znaczenia.

– Dotyczy to również osób w wieku 70 lat i należących do innej grupy ryzyka. Jest to obecnie konieczne dla dobra własnego zdrowia, ale także dla ochrony innych ludzi i dla możliwości, że opieka zdrowotna będzie w stanie poradzić sobie z tą sytuacją.

Jestem dumny z tego, że jestem premierem Szwecji, kiedy widzę, co tak wielu robi dla swoich bliźnich. Pokazujecie, że gdy jest najtrudniej, to nasza spójność jest najsilniejsza.

– My, dorośli, musimy być w tej chwili dorośli. Nie rozprzestrzeniajmy paniki ani plotek. Każda osoba ponosi ciężką odpowiedzialność. Każda. Wiem, że wymagania są wysokie, ale tylko w ten sposób możemy kontrolować rozprzestrzenianie się choroby. Niektóre ograniczenia są stresujące, ale w ten sposób możemy zapewnić, że opieka zdrowotna poradzi sobie z kryzysem. Sytuacja może być trudna, ale przestrzeganie rad władz jest obowiązkiem każdej osoby.

– Jestem pewien, że wszyscy w Szwecji wezmą na siebie odpowiedzialność. Zrób wszystko, co w Twoje mocy, aby zapewnić zdrowie innych. Pomagajmy sobie nawzajem, aby móc spojrzeć wstecz na ten kryzys i być dumnym ze swoich wysiłków, dla swoich bliźnich i dla Szwecji. Dziękuję.

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Premier Stefan Löfven wygłosił przemówienie telewizyjne dla narodu.

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...