fbpx

W Sztokholmie powstaje szpital polowy

Szpital polowy zostanie wybudowany w Älvsjö w południowym Sztokholmie, aby zapewnić miejsce w przypadku najcięższych przypadków koronawirusa, poinformował regionalny dyrektor ds. Zdrowia Björn Eriksson dla agencji TT.

– Chociaż obecnie mamy wolne miejsca intensywnej terapii, wiemy, że sytuacja może się szybko zmienić. Zawsze chcemy być o krok do przodu w planowaniu. powiedział Björn Eriksson.

Budowa jest realizowana we współpracy ze szwedzkimi siłami zbrojnymi i jej budowa zajmie kilka dni.

Szpital polowy w Älvsjö będzie kompletnym szpitalem wraz z oddziałami intensywnej terapii.

Już 21 osób zmarło w Szwecji po zakażeniu koronawirusem. Ostatnią osobą był mężczyzna w wieku 80 lat, który zmarł w Szpitalu Uniwersyteckim Skåne w sobotę. Mężczyzna miał choroby towarzyszące.

Szwedzkie wojsko pomaga w wolce z koronawirusem.
Szwedzkie Siły Zbrojne zbudują szpital polowy w Uppsali

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji W Sztokholmie powstaje szpital polowy

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.