fbpx

Pilot szwedzkiego samolotu wyłamał siekierą drzwi do toalety

Pasażerowie samolotu lecącego ze Sztokholmu do Örnsköldsvik, we wschodniej Szwecji, byli świadkami dramatycznych scen, kiedy kapitan wyłamał drzwi do toalety, po tym jak zajmujący ją pasażer odmówił wyjścia.

Pasażer, który okazał się być kompletnie pijany, zamknął się w toalecie 10 minut przed planowanym o 20 lądowaniu. Ponieważ podczas lądowania, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa, nie wolno przebywać w toalecie, kapitan wziął sprawy w swoje ręce i wyłamał, przy pomocy siekiery, drzwi do toalety, aby ‘zabezpieczyć’ pasażera.

Mężczyzna, prawdopodobnie około 50 lat, został według policji z Västernorrland oskarżony o naruszenie przepisów lotniczych, za co grozi kara do 6 miesięcy więzienia.

“Nie było za dużo walki, ponieważ mężczyzna po prostu się nie ruszał. Prawdopodobnie nie stanowił żadnego zagrożenia,” powiedział gazecie Aftonbladet, Martin Södervall z policji w Västernorrland.

Linie lotnicze poinformowały o incydencie policję, która po lądowaniu aresztowała mężczyznę. Później został on przekazany żonie.

 

Dołącz do Naszej grupy na Facebook

Strona główna Wiadomości Szwecja Pilot szwedzkiego samolotu wyłamał siekierą drzwi do toalety

Warto przeczytać

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...

Szwedzki premier odrzuca wszelkie ograniczenia osób ubiegających się o azyl

Szwedzki premier Stefan Löfven odrzucił pomysł ograniczenia jakichkolwiek wniosków azylowych, stwierdzając, że taka propozycja byłaby sprzeczna z poparciem samego prawa do azylu.

W budynku mieszkalnym szaleje wielki pożar

Płonie ośmiopiętrowym budynek mieszkalny Landskrona.- Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia. Panuje chaos i panika wśród mieszkańców, mówi jeden ze świadków.