Irackie linie lotnicze z zakazem lotów w Szwecji

W środę szwedzka agencja transportu ogłosiła, że wydane zostało zarządzenie zakazujące lotów do i ze Szwecji, przewoźnikowi Iraqi Airways, ze skutkiem natychmiastowym.

Transportstyrelsen, czyli szwedzka agencja transportu oświadczyła, że linie te nie spełniają standardów bezpieczeństwa wymaganych przez Unię Europejska.

Zakaz wchodzi w życie natychmiastowo po ogłoszeniu, oświadczyła agencja, więc pasażerowie, którzy kupili bilety na loty tych linii znaleźli się w trudnej sytuacji.

Simon Posluk, dyrektor jednego z wydziałów agencji, powiedział w środę “Rzeczywiście dla osób, które kupiły już bilety i chciały tymi liniami wrócić do kraju jest to trudna sytuacja. Rozumiemy to i współczujemy im, ale należy zrozumieć, że linie te nie spełniały europejskich standardów bezpieczeństwa.”

Iraqi Airways starały się o tzw. autoryzację TCO, zezwalającą liniom lotniczym z poza UE na prowadzenie lotów na jej terytorium. Jednak według Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), która odpowiada za bezpieczeństwo lotów w Europie, irackie linie nie spełniają wymagań bezpieczeństwa, co skutkowało wydaniem zakazu wykonywania lotów wydanym w środę przez Szwecję.

Posluk powiedział “Decyzja agencji o odebraniu zezwolenia jest oparta o ocenę wydaną przez EASA. Linie, które nie spełniają standardów nie mogą latać do i ze Szwecji.”

W zeszłym roku Iraqi Airways przewiozły 18,329 osób do i ze Szwecji.

Dołącz do naszej grupy na Facebook

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się o szwedzkie obywatelstwo będą musieli dowieść swojej znajomości języka lokalnego....

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się...

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...