Pilot samolotu nie przeszedł testu trzeźwości

Jeden z międzynarodowych lotów z lotniska w Malmö został czasowo wstrzymany, po tym jak jeden z członków załogi nie przeszedł testu alkomatem w kabinie samolotu.

Mężczyzna, według doniesień 50 letni Szwed, został przebadany alkomatem przez policję na pokładzie pasażerskiego samolotu, który miał w poniedziałek odlecieć z lotniska w Malmö.

Kolejne badanie przeprowadzone na posterunku policji wykazało, że miał on 0,4 grama alkoholu na litr krwi. W Szwecji dopuszczalne stężenie to 0,2 grama.

Samolot, który według regionalnej gazety Kvällsposten miał lecieć do Hiszpanii, został opóźniony jednak odleciał później bez tego członka załogi.

Nadawca SVT doniósł, że opisywany mężczyzna był drugim pilotem. Został on zawieszony na czas prowadzenia postępowania wewnętrznego.

Funkcjonariusz policji Håkan Nilsson powiedział lokalnemu portalowi informacyjnemu 24Malmö, „mężczyzna musiał być członkiem załogi prowadzącej samolot, gdyż test odbywał się w kokpicie.”

Rzecznik firmy Swedavia, operatora lotniska Malmö powiedział, że zostali oni poinformowaniu o zdarzeniu, ale nie znają szczegółów a całą sprawą zajmuje się policja.

„Policja regularnie przeprowadza wyrywkowe kontrole załóg i czyni to w porozumieniu z firmami lotniczymi,” powiedział portalowi The Locale Ulf Wallin.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...