fbpx

Oto najlepsi kierowcy w Szwecji

Czy zastanawiałeś się, gdzie są najlepsi kierowcy? Gratulacje, teraz jest odpowiedź! W każdym razie, jeśli przyjmie się to, co myślą sami Szwedzi. Nowa ankieta Sifo zadała pytanie „Którzy właściciele samochodów jeżdżą najlepiej?” i podsumowaliśmy odpowiedź!

Czy uważasz, że jesteś świetny w prowadzeniu samochodu? Zabawne, ale co myślą wszyscy inni? Możesz się dowiedzieć teraz!

Sifo  przeprowadził badanie zlecone przez firmę aukcyjną samochodów Kvdbil, która kładzie kres ponownie omawianemu problemowi – którzy właściciele samochodów rzeczywiście jeżdżą najlepiej?  

Badanie pokazuje, że Szwedzi uważają, że najlepszymi kierowcami samochodów są mieszkańcy w Norrland , a za nimi są Sztokholmczycy,  a na trzecim miejscu Göteborg.

Najgorsi kierowcy samochodów uważa się mieszkańców Blekingebor,  który zdobył mniej niż 1 procent głosów.

Badanie bada również, które marki samochodów Szwedzi uważają za najbardziej doświadczonych kierowców samochodów.   

Na górze można znaleźć właścicieli Volvo, a następnie właścicieli Toyoty, a na trzecim miejscu właścicieli SAAB. Na dole listy są właściciele BMW. 

“To, że Volvo znajduje się na szczycie listy najlepszych samochodów, można wytłumaczyć faktem, że wielu Szwedów posiada lub kiedykolwiek posiadało Volvo”. Wyjaśnia Jessica Jegermalm kierownik ds. PR i informacji w Kvdbil.

Oto wyniki ankiety

1. Norrland 34,7 procent.

2. Stockholm 25,4 procent.

3. Göteborg 10,5 procent.

4. Dalarna 10,2 procent.

5. Annat 9,9 procent.

6. Värmland 9,9 procent.

7. Västkustbor utanför Göteborg 8,1 procent.

8. Småland 7,5 procent.

9. Smålänningar (inklusive Öland) 7,3 procent.

10. Skåne 6,2 procent.

11. Östergötland 5,1 procent.

12. Gotland 4,4 procent.

13. Blekinge 1,0 procent.

Strona główna Wiadomości Szwecja Oto najlepsi kierowcy w Szwecji

Warto przeczytać

Koronawirus w Szwecji nie odpuszcza

Szpital Uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu wydał ostrzeżenie, że liczba przyjęć związanych z koronawirusem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po gwałtownym spadku od...

Białe noce w Kirunie. Słońce nie zajdzie tu przez najbliższe dwa miesiące.

W Kirunie, najdalej wysuniętym na północ mieście szwedzkim, nastały tak zwane dni polarne (lub białe noce). Słońce nie zajdzie w tym...

Tegnell krytykuje włoską służbę zdrowia. Ambasador Włoch: „Pandemia to nie zawody sportowe”.

Ambasadorowi Włoch w Sztokholmie nie spodobała się ostatnia wypowiedź głównego epidemiologa państwowego. Przypomnijmy: Anders Tegnell stwierdził ostatnio, że szwedzka służba zdrowia powinna...