fbpx

Oto najlepsi kierowcy w Szwecji

Czy zastanawiałeś się, gdzie są najlepsi kierowcy? Gratulacje, teraz jest odpowiedź! W każdym razie, jeśli przyjmie się to, co myślą sami Szwedzi. Nowa ankieta Sifo zadała pytanie „Którzy właściciele samochodów jeżdżą najlepiej?” i podsumowaliśmy odpowiedź!

Czy uważasz, że jesteś świetny w prowadzeniu samochodu? Zabawne, ale co myślą wszyscy inni? Możesz się dowiedzieć teraz!

Sifo  przeprowadził badanie zlecone przez firmę aukcyjną samochodów Kvdbil, która kładzie kres ponownie omawianemu problemowi – którzy właściciele samochodów rzeczywiście jeżdżą najlepiej?  

Badanie pokazuje, że Szwedzi uważają, że najlepszymi kierowcami samochodów są mieszkańcy w Norrland , a za nimi są Sztokholmczycy,  a na trzecim miejscu Göteborg.

Najgorsi kierowcy samochodów uważa się mieszkańców Blekingebor,  który zdobył mniej niż 1 procent głosów.

Badanie bada również, które marki samochodów Szwedzi uważają za najbardziej doświadczonych kierowców samochodów.   

Na górze można znaleźć właścicieli Volvo, a następnie właścicieli Toyoty, a na trzecim miejscu właścicieli SAAB. Na dole listy są właściciele BMW. 

“To, że Volvo znajduje się na szczycie listy najlepszych samochodów, można wytłumaczyć faktem, że wielu Szwedów posiada lub kiedykolwiek posiadało Volvo”. Wyjaśnia Jessica Jegermalm kierownik ds. PR i informacji w Kvdbil.

Oto wyniki ankiety

1. Norrland 34,7 procent.

2. Stockholm 25,4 procent.

3. Göteborg 10,5 procent.

4. Dalarna 10,2 procent.

5. Annat 9,9 procent.

6. Värmland 9,9 procent.

7. Västkustbor utanför Göteborg 8,1 procent.

8. Småland 7,5 procent.

9. Smålänningar (inklusive Öland) 7,3 procent.

10. Skåne 6,2 procent.

11. Östergötland 5,1 procent.

12. Gotland 4,4 procent.

13. Blekinge 1,0 procent.

Strona główna Wiadomości Szwecja Oto najlepsi kierowcy w Szwecji

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...