fbpx

Coop kupuje wszystkie sklepy NETTO

Coop intensywnie inwestuje i kupuje wszystkie sklepy NETTO w Szwecji.

Coop kupuje 163 sklepy Netto w południowej Szwecji. Na dłuższą metę chodzi o to, że sklepy zostaną przebudowane na nowy format sklepu Coop.

Netto został założony w 1981 roku w Danii. Pierwszy sklep w Szwecji został otwarty w 2002 r., A sieć stała się znana jako tania alternatywa.

Wkrótce jednak 163 sklepy Netto zostaną przekształcone w sklepy Coop z szerszą gamą produktów spożywczych. Wszystkim 2000 pracownikom będzie towarzyszyć nowy pracodawca.

– Dzisiaj robimy historyczny krok,dziś mamy 240 sklepów a jutro 400. Netto zręcznie zbudował silną sieć sklepów w południowej Szwecji, którą teraz z niecierpliwością oczekujemy na przejęcie i dalej będziemy je rozwijać jako Coop ”, mówi Christian Wijkström, dyrektor generalny Coop Butiker i Stormarknader.

Strony nie chcą ujawniać kosztu przejęcia. Zanim transakcja stanie się ostateczna, wymagana jest zgoda szwedzkiego organu ochrony konkurencji.

Strona główna Wiadomości Szwecja Coop kupuje wszystkie sklepy NETTO

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...