fbpx

Coop kupuje wszystkie sklepy NETTO

Coop intensywnie inwestuje i kupuje wszystkie sklepy NETTO w Szwecji.

Coop kupuje 163 sklepy Netto w południowej Szwecji. Na dłuższą metę chodzi o to, że sklepy zostaną przebudowane na nowy format sklepu Coop.

Netto został założony w 1981 roku w Danii. Pierwszy sklep w Szwecji został otwarty w 2002 r., A sieć stała się znana jako tania alternatywa.

Wkrótce jednak 163 sklepy Netto zostaną przekształcone w sklepy Coop z szerszą gamą produktów spożywczych. Wszystkim 2000 pracownikom będzie towarzyszyć nowy pracodawca.

– Dzisiaj robimy historyczny krok,dziś mamy 240 sklepów a jutro 400. Netto zręcznie zbudował silną sieć sklepów w południowej Szwecji, którą teraz z niecierpliwością oczekujemy na przejęcie i dalej będziemy je rozwijać jako Coop ”, mówi Christian Wijkström, dyrektor generalny Coop Butiker i Stormarknader.

Strony nie chcą ujawniać kosztu przejęcia. Zanim transakcja stanie się ostateczna, wymagana jest zgoda szwedzkiego organu ochrony konkurencji.

Strona główna Wiadomości Szwecja Coop kupuje wszystkie sklepy NETTO

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...