fbpx

Coop kupuje wszystkie sklepy NETTO

Coop intensywnie inwestuje i kupuje wszystkie sklepy NETTO w Szwecji.

Coop kupuje 163 sklepy Netto w południowej Szwecji. Na dłuższą metę chodzi o to, że sklepy zostaną przebudowane na nowy format sklepu Coop.

Netto został założony w 1981 roku w Danii. Pierwszy sklep w Szwecji został otwarty w 2002 r., A sieć stała się znana jako tania alternatywa.

Wkrótce jednak 163 sklepy Netto zostaną przekształcone w sklepy Coop z szerszą gamą produktów spożywczych. Wszystkim 2000 pracownikom będzie towarzyszyć nowy pracodawca.

– Dzisiaj robimy historyczny krok,dziś mamy 240 sklepów a jutro 400. Netto zręcznie zbudował silną sieć sklepów w południowej Szwecji, którą teraz z niecierpliwością oczekujemy na przejęcie i dalej będziemy je rozwijać jako Coop ”, mówi Christian Wijkström, dyrektor generalny Coop Butiker i Stormarknader.

Strony nie chcą ujawniać kosztu przejęcia. Zanim transakcja stanie się ostateczna, wymagana jest zgoda szwedzkiego organu ochrony konkurencji.

Strona główna Wiadomości Szwecja Coop kupuje wszystkie sklepy NETTO

Warto przeczytać

Koronawirus w Szwecji nie odpuszcza

Szpital Uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu wydał ostrzeżenie, że liczba przyjęć związanych z koronawirusem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po gwałtownym spadku od...

Białe noce w Kirunie. Słońce nie zajdzie tu przez najbliższe dwa miesiące.

W Kirunie, najdalej wysuniętym na północ mieście szwedzkim, nastały tak zwane dni polarne (lub białe noce). Słońce nie zajdzie w tym...

Tegnell krytykuje włoską służbę zdrowia. Ambasador Włoch: „Pandemia to nie zawody sportowe”.

Ambasadorowi Włoch w Sztokholmie nie spodobała się ostatnia wypowiedź głównego epidemiologa państwowego. Przypomnijmy: Anders Tegnell stwierdził ostatnio, że szwedzka służba zdrowia powinna...