fbpx

Ogłoszono powstanie nowego połączenia między Szwecją i Danią

Dobre wieści dla każdego kto w lecie wybiera się do regionu Öresund: zostanie tam otwarte nowe połączenie między Szwecją i Danią, realizowane przez prom specjalnie przystosowany do przewożenia rowerzystów pomiędzy tymi dwoma bardzo pro-rowerowymi krajami.

Prom będzie kursował w cieśninie Öresund pomiędzy Dragør pod Kopenhagą do Limhamn, na zachód od centrum Malmö.

Rada gminy Dragør w zeszłym tygodniu zgodziła się na rozpoczęcie pilotażowego program, przewożenia rowerzystów za pomocą historycznego statku Elephanten, zwodowanego w 1940 roku. Przebudowany statek będzie zabierał 36 pasażerów, a podróż zajmie około godziny.

„To bardzo ważna sprawa dla Dragør, wszystko zaczyna układać się w jedną całość. Mamy teraz szansę przedstawiać Dragør jako najważniejsze miejsce dla rowerzystów, blisko Kopenhagi. Jestem pewien, że znacznie zwiększy to liczbę odwiedzających nas osób,” powiedział burmistrz Dragør Eik Dahl Bidstrup.

Kiedy prom zacznie w lecie swoje kursowanie na pewno przywoła to wspomnienia z czasów, kiedy pomiędzy tymi miastami kursowały katamarany przewożące samochody. Tak to właśnie wyglądało przed otwarciem w 2000 roku mostu Öresund.

Pomysł nowego promu rowerowego pojawił się już w lecie 2016 roku, jednak nie znaleziono wtedy odpowiedniego statku. Nowy prom będzie kursował pomiędzy czerwcem a sierpniem.

Rowery można także przewozić pociągami pasażerskimi kursującymi mostem Öresund, na rower trzeba wykupić taki sam bilet jaki kupuje się dla dziecka.

Strona główna Wiadomości Dania Ogłoszono powstanie nowego połączenia między Szwecją i Danią

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.