“Nowi Szwedzi” zastrzelili mężczyznę i zasztyletowali świadka oraz jego żonę

Pięciu mężczyzn o imigranckim pochodzeniu zostało skazanych za potrójne morderstwo, którego dokonali na przedmieściach Sztokholmu, gdzie zastrzelili mężczyznę a następnie brutalnie zamordowali świadka oraz jego żonę.

Fouad Saleh, 22 lata, określany jako przywódca lokalnego gangu, został skazany na karę dożywotniego więzienia za morderstwa popełnione w zeszłym roku w Hallonbergen.

Pierwsze śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się w styczniu 2017 roku, kiedy ciężko ranny mężczyzna zgłosił się do szpitala Karolinska i powiedział, że został postrzelony w garażu, ale udało mu się uciec.

Mężczyzna powiedział, że został postrzelony ponownie przy próbie dostania się do szpitala, gdy jego samochód został zepchnięty z drogi. W wyniku ran postrzałowych głowy, tułowia i rąk ofiara zmarła w szpitalu.

Niedługo potem z policją skontaktował się 39-letni świadek, który widział z balkonu grupę mężczyzn, niektórych mu znanych, która wybiegła z garażu i goniła ofiarę.

Sześć tygodni później, 7 marca, Saleh wraz z 23-letnim Mikaelem Chamounem i 17-latkiem, którego personaliów nie podano, włamali się do mieszkania świadka i zamordowali nożem jego żonę. W tym czasie świadek był na spacerze z psem.

Gdy świadek wrócił do domu zaczął dzwonić pod 112 mówiąc, że jego żona została zamordowana a Saleh i Chamoun są w mieszkaniu.

Lokalne media donoszą, że mężczyzna zdążył powiedzieć ‘Nie chcę umierać,’ zanim został pobity i zamordowany nożem przez napastników.

Charmoun został skazany na 14 lat więzienia, a trzeci napastnik, który w momencie popełniania zbrodni miał 16 lat, ma spędzić w zamkniętej placówce dla młodocianych przestępców 3 lata.

Munir Nooraldin i Amir Jabbari Taklar zostali skazani ma morderstwo w garażu, tak jak i Saleh, odpowiednio na 10 i 12 lat więzienia.

Sąd okręgowy w Solna stwierdził: „Jeden z nich był inicjatorem pościgu samochodowego, drugi kontaktował się telefonicznie z ofiarą w celu ustalenia miejsca jej pobytu, a trzeci prowadził samochód podczas pościgu.”

Według śledztwa nad przestępczością gangów przeprowadzonego przez gazetę Expressen w Sztokholmie miały miejsce, od stycznia 2011 do zeszłego roku, 552 strzelaniny. Na 192 osoby, które według policji były zamieszane w przestępczość gangów w stolicy 95 procent z nich ma korzenie imigranckie.  


Czy wiesz, że … dziennikarstwo kosztuje. Artykuły na stronie wymagają specjalistycznego tłumaczenia,  środki od reklamodawców nie pokrywają wszystkich kosztów, przez co uniemożliwia to dalszy rozwój strony.
Pomóc można w prosty sposób. Na stronie wyświetlane są banery reklamowe (pamiętaj o nich) lub również możesz przekazać darowiznę na rozwój strony
Strona główna Wiadomości Szwecja "Nowi Szwedzi" zastrzelili mężczyznę i zasztyletowali świadka oraz jego żonę

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...