Nowe fakty w sprawie strzelaniny w Botkyrka

W niedzielę o godzinie 03:27 policja została wezwana do Norsborg, w gminie Botkyrka, z powodu strzelaniny. Poszkodowana została dwunastolatka, która trafiła do szpitala w Sztokholmie. Niestety, ofiara zmarła po kilku godzinach z powodu ciężkich obrażeń.

12-letnia dziewczynka została zastrzelona przez zabłąkaną kulę na stacji benzynowej podczas trwającej strzelaniny między gangami. Według informacji SVT Nyheter, 12-letnia dziewczynka wyszła z psem, kiedy została zastrzelona. Policja nie potwierdza ani nie zaprzecza tej informacji.

Jedna z teorii policji głosi, że strzały były przeznaczone dla dwóch młodych mężczyzn, którzy byli na miejscu zdarzenia i którzy są powiązani z siecią przestępczą, zgodnie z informacjami Gazety Expressen.

Od tego czasu policja intensywnie pracuje nad znalezieniem wskazówek w śledztwie dotyczącym tego, kto wykonał śmiertelne strzały.

Kilka osób zostało zatrzymanych na przesłuchanie, ale jak dotąd policja nie zatrzymała żadnych podejrzanych za ten czyn.

Rzecznik policji Mats Eriksson poinformował, że zabezpieczone zostały nagrania z monitoringów oraz filmy przekazane od świadków. Mats Eriksson dodał również, że policja poszukuje biały samochód kombi, który był na miejscu zbrodni.

W noc poprzedzającą niedzielę białe audi wjechało na stację benzynową Shell w Norsborg i zgodnie z informacjami Gazety Expressen, z wnętrza samochodu padło kilka strzałów. Policja potwierdziła, że ​​szczególnie interesuje ich „biały kombi”, który jest połączony z miejscem zbrodni.

Według informacji Expressen, jeden z raportów zwiadowczych mówi, że jest to białe audi, które zostało skradzione w Tyresö w połowie czerwca.

W miejscu tragedii zebrali się bliscy zmarłej, by uczcić jej pamięć.

Zawsze była pełna energii i chciała tego, co najlepsze dla wszystkich. Miała swoje marzenia i zasługiwała na dużo więcej”, powiedziała dziennikarzom „Expressen” 13-letnia przyjaciółka ofiary.

Z kolei dziennikowi „Aftonbladet” zwierzyła się matka chłopca, który był bliskim kolegą zastrzelonej. „Mieszkamy w tej okolicy całe swoje życie”, zaczęła. „Nasze dzieci planowały wybrać się na basen następnego dnia – w poniedziałek. Czuliśmy się tu bezpiecznie, ale teraz koncept bezpieczeństwa stał się abstrakcją.”

Szef SÄPO, Anders Thornberg, powiedział:

„Kieruję swoje myśli do rodziców zamordowanej oraz wszystkich sąsiadów. Nikt nie powinien się obawiać, że w jego okolicy dojdzie do strzelaniny. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by postawić sprawców tego straszliwego czynu przed sądem. Zbierzemy zeznania świadków, dowody kryminalistyczne i wszelkie materiały, które mogą nam pomóc w kontynuowaniu śledztwa. Prosimy o kontakt każdego, kto może pomóc w rozwiązaniu sprawy.”

Thornberg chce, by brutalna przestępczość gangsterska była surowiej karana i dodaje: „Jeśli szkoła, opieka społeczna, policja i społeczeństwo obywatelskie nawiąże współpracę, w końcu odniesiemy sukces”.

Minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg jest „zniesmaczony” szokującą zbrodnią:

„To dziecko zmarło w okropnych okolicznościach – nie ma słów, które oddadzą wymiar tej tragedii. Łączymy się w żalu w tych trudnych chwilach. Rząd będzie ścigał sprawców brutalnych przestępstw, wprowadzimy surowsze kary i działania prewencyjne.”

W pierwszej połowie 2020 liczba strzelanin w Szwecji wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem. Między styczniem a kwietniem miało miejsce 98 strzelanin, podczas których zginęło 15 osób. Rok temu o tej samej porze podobnych incydentów zanotowano 81.

Strona główna Gangi w Szwecji Nowe fakty w sprawie strzelaniny w Botkyrka

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...