fbpx

Norweg zbudował sekretny pokój dla uprowadzonych dzieci

Norweski mężczyzna, który został aresztowany pod zarzutem próby porwania dziecka, zbudował w piwnicy swojego domu dźwiękoszczelny pokój, przystosowany do pobytu w nim dzieci.

[sociallocker]

Norweska policja opublikowała w czwartek fotografie piwnicy pod domem w Vestoppland, należącym do zatrzymanego w maju 40 letniego mężczyzny.

Mężczyzna został zatrzymany, gdy jeździł wynajętym samochodem, koło domów dzieci, których ponad 70 adresów miał wynotowanych z mediów społecznościowych.

W systemie GPS wiele z tych adresów było oznaczonych, często nazwiskami mieszkających tam dzieci.

Przy mężczyźnie znaleziono, elektryczny paralizator, który mógł zostać użyty do ogłuszenia ofiary.

“Oskarżony mężczyzna poznał adresy dzieci z mediów społecznościowych. Wynajmował on samochód i jeździł pod te adresy ponad 50 razy.” Powiedziała w wywiadzie dla norweskiej telewizji TV2 Julie Dalsveen z policji w Vestoppland.

Ostrzegła ona “Niektórzy ludzie mogą użyć adresów z Internetu w złych celach. To ważne, aby rodzice podający adresy przemyśleli swoje postępowanie.”

Na pierwszy rzut oka zdjęcia wyglądają jak zdjęcia zwykłego dziecięcego pokoju, łóżko z pościelą Super Mario, pluszowy miś na półce z książkami, łóżko piętrowe i telewizor.

Jednak po bliższym przyjrzeniu się widać, że ściany są całkowicie pokryte wykładziną, aby wygłuszyć pomieszczenie, co czyni je praktycznie dźwiękoszczelnym.

“Pokój przystosowany jest do przetrzymywania dzieci przez dłuższy czas. Znajdują się tam łóżka, toaleta, są klocki Lego oraz lodówka z jedzeniem,” powiedziała Dalsveen.

Policja znalazła także podczas przeszukania domu pałkę, paralizator oraz zdjęcia z dziećmi.

Mężczyzna został już zwolniony z aresztu i oczekuje na proces.

“Wyjaśnił on wszystko policji,” powiedział prawnik mężczyzny Harald Stabell norweskiej gazecie VG. “Posiadanie pałki nie jest zabronione.”

Dalsveen obawia się, że nie będzie można mężczyzny oskarżyć o próbę porwania.

“Owszem budzi to kontrowersje, ale nie odkryliśmy niczego co wskazywałoby na to, że w pokoju lub pod zapisanymi adresami działo się coś łamiącego prawo,” powiedziała gazecie Dagbladet.

Mężczyzna możliwe, że wzorował się na Wolfgangu Priklopilu, który przez osiem i pół roku przetrzymywał w specjalnie przygotowanym pokoju dziewięcio letnią Natasche Kampusch.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia dziecięcego pokoju w piwnicy:

lozko3 lozko4 lozko2

[/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweg zbudował sekretny pokój dla uprowadzonych dzieci

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...