fbpx

Koronawirus w Szwecji: Święta się skończyły

Według najnowszych danych opublikowanych przez Agencję Zdrowia Publicznego w Szwecji 919 osób zmarło z powodu koronawirusa w Szwecji.

To wzrost o 20 w porównaniu z wczorajszym dniem ale należy zauważyć, że sposób w jaki regiony i władze zgłaszają dane liczbowe oznaczają, że ​​niekoniecznie jest to ta sama liczba osób, która zmarła w ciągu ostatnich 24 godzin, tak więc nie odzwierciedla to weekendu wielkanocnego.

Obecnie w Szwecji znanych jest 10 948 przypadków wirusa, co oznacza wzrost o 465 w porównaniu z wczoraj.

Pojawiają się mieszane reakcje na to, czy ludzie przestrzegali zaleceń, aby nie podróżować w okresie wielkanocnym w Szwecji.

Na tydzień przed Wielkanocą premier Stefan Löfven powiedział ludziom, aby nie wyjeżdżali na Wielkanoc.

Jednak w innych miejscach w Szwecji podróże i turystyka wzrosły okresie wielkanocnym, pomimo apeli o pozostanie w domu.

“Widzieliśmy dodatkowy napływ ludzi i trochę mnie to martwi”, powiedział Jeanette Ovesson radny miasta Simrishamn.

“Trudno powiedzieć, czy ma to jakiś wpływ. Za kilka tygodni zobaczymy możliwe konsekwencje. Ale obecnie nie ma większego obciążenia dla opieki zdrowotnej”, powiedział Ovesson.

Szwedzka Agencja Leków zatwierdziła, że ​​lek, który zwykle jest stosowany dla zwierząt, może być używany do znieczulania pacjentów z koronawirusem podczas leczenia na intensywnej terapii.

Liczba potwierdzonych zarażonych osób w Szwecji wynosi 10 948

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w poniedziałek, to Region Sztokholm (178), Östergötland (18), Västra Götaland (46), Västmanland(42). W dniu dzisiejszym do godziny 14:00 potwierdzono 465 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz 20 zgonów.(*)

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji: Święta się skończyły

Warto przeczytać

Wokalista ABBY Björn Ulvaeu o koronawirusie i szwedzkiej metodzie walki z epidemią

Kontrowersyjny pomysł Szwecji na walkę z koronawirusem (rezygnacja z surowego lockdownu) wzbudził mieszane opinie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych został pochwalony...

Szwedzka parlamentarzystka: „Bez imigrantów Europa byłaby dużo biedniejsza”.

Ylva Johansson to szwedzka parlamentarzystka, minister w różnych resortach, a od ubiegłego roku także członek Komisji Europejskiej. 56-letnia polityk zasłynęła niedawno kontrowersyjną...

Dania: koronawirus odpuszcza, a obiekty handlowe i rozrywkowe zaczynają się otwierać

W czwartek duńskie muzea i ogrody zoologiczne zaczęły wreszcie otwierać się na klientów. Władze postanowiły, że kraj musi powoli zacząć wracać do...