fbpx

Biegające szczury wśród żywności na lotnisku Skavsta

Martwe szczury, brud i odchody – znaleźli inspektorzy żywności w firmie, która dostarcza żywność dla linii lotniczych lecących do i ze Szwecji.

Po anonimowym donosie gmina Nyköping przeprowadziła kontrolę w firmie, która dostarcza żywność na loty z lotniska Skavsta. 

Foto: Nyköpings kommun

W momencie kiedy inspektorzy żywności przybyli do miejsca, w którym firma prowadzi swoją działalność, spotkali się oni z przerażającym widokiem. Na podłodze panował brud, można było zobaczyć martwe szczury i ich odchody oraz otwarte opakowania czekoladowych batonów, które zjadły szczury.

Amal Shabibi, szef działu żywności w gminie Nyköping, opisuje ten widok jako „Bardzo straszny”.

Firmy, które pracują z żywnością przeznaczoną dla ludzi muszą zarejestrować swoją działalność w gminie, która jest odpowiedzialna za kontrole. Przedsiębiorstwo o którym mowa przez trzy lata dostarczała żywność dla Ryanair, Jettime i Novair Ta firma przez trzy lata nie zarejestrowała prowadzonej działalności w gminie.

Foto: Nyköpings kommun

– Tutaj widać efekt, gdy firma nie jest nam znana. Firmy, które są przez nas kontrolowane nigdy nie wyglądają tak jak tutaj ”- mówi Amal Shabibi do Södermanlands Nyheter.

Inspektorzy zakazali kontynuowaniu działalności, która mogła zostać zniesiona w momencie poprawienia nieprawidłowości. Dodatkowo na firmę nałożona została maksymalna kara finansowa jaką mogli nałożyć inspektorzy w wysokości 75 000 koron (~ 30 000 złotych), aktualnie firma wyrejestrowała swoją działalność.

Strona główna Szwecja Sztokholm Biegające szczury wśród żywności na lotnisku Skavsta

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.