fbpx

Kolejny wybuch granatu wstrząsnął Malmö

Kolejny atak z użyciem ręcznego granatu wydarzył się tej nocy w centrum Malmö – to ostatnia odsłona serii ataków mających miejsce tego lata w tym trzecim, co do wielkości mieście w Szwecji.

Granat eksplodował w dzielnicy mieszkalnej Möllevången w niedziele w nocy, w pobliżu najbardziej zatłoczonego przystanku autobusowego w Malmö.

Wybuch miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Ahlmansgatan i Claesgatan około godziny 23. W jego wyniku nikt nie ucierpiał, ale uszkodzonych zostało około 30 okien.

“Usłyszałam mocny wybuch i wyjrzałam na ulicę, aby zobaczyć, co się stało. Zazwyczaj w tym miejscu jest dużo przechodniów, nawet o tak późnej porze i to prawdziwe szczęście, że nikomu nic się nie stało,” powiedziała regionalnej gazecie Kvällsposten, mieszkająca nieopodal Annika Grönkvist.

granat
Ślady wybuchu granatu w Malmö

Policyjnie technicy potwierdzili, że na miejscu eksplozji znaleziono resztki ręcznego granatu.

Stephan Söderholm, rzecznik lokalnej policji powiedział, że policja prowadzi śledztwo i dodał, że wybuchł mógł mieć znacznie większe konsekwencje dla przypadkowych przechodniów.

Powiedział on szwedzkiej agencji TT “Jeśli ktoś znalazł by się blisko miejsca wybuchu to stanowiłoby to poważne zagrożenie dla jego życia. To był bardzo mocny ładunek. Mnóstwo szyb zostało wybitych w okolicy a kilka budynków zostało uszkodzonych.”

Spirala zemsty w Malmö

Od początku roku w Malmö zdarzyło się już ponad 30 eksplozji. W jednym tygodniu lipca wybuchy aż cztery ręczne granaty. W zeszłym roku miało także miejsce 25 podobnych wydarzeń.

Prawdopodobnie większość granatów pochodzi ze strefy konfliktów na Bałkanach. Policja łączyła wcześniej wzrost liczby groźnych incydentów ze wzrostem importu nielegalnej broni, z powodu słabej kontroli granicznej na moście Öresund, pomiędzy Szwecją a Danią.

W ostatnim miesiącu policja znacząco zwiększyła swoją obecność w szczególnie niebezpiecznych regionach, takich jak Rosengård oraz Seved, gdzie jak ustalili policjanci przebywa około 30 osób z kryminalną przeszłością.

W ostatnim miesiącu policja znacząco zwiększyła swoją obecność w szczególnie niebezpiecznych regionach, takich jak Rosengård oraz Seved, gdzie jak ustalili policjanci przebywa około 30 osób z kryminalną przeszłością.

Dołącz do naszej grupy na Facebook

Strona główna Gangi w Szwecji Kolejny wybuch granatu wstrząsnął Malmö

Warto przeczytać

Reforma systemu emerytalnego w Danii?

Duńskie stowarzyszenie ds. funduszy emerytalnych i ubezpieczeń na życie wzywa rząd do opracowania atrakcyjniejszego, bardziej elastycznego modelu pracy w okresie bezpośrednio poprzedzającym...

Sąd uchyla deportację

Szwedzki sąd apelacyjny uchylił nakaz deportacji migranta skazanego za zgwałcenie dziecka ponad 100 razy. Migrant został początkowo skazany za...

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według...