Kobieta zamieszkała w szwedzkim McDonaldzie

Kobieta zamieszkała w McDonaldzie w znajdującym się na południu Szwecji Småland przez 3 tygodnie i odmawiała opuszczenia go.

Kobieta pochodząca z innego szwedzkiego miasta powiedziała, że chciała się przeprowadzić do miasta Vetlanda w Småland i oczekując na mieszkanie wprowadziła się do McDonalda.

„Jesteśmy otwarci przez całą dobę i jest u nas ciepło. Próbowaliśmy z nią rozmawiać i mówić jej, że nie może tutaj zostać, ale to nic nie dało. Ona ciągle wracała,” powiedział lokalnej gazecie Smålands-Tidningen pracownik restauracji.

Lokalna policja oferowała nawet kobiecie kupienie biletu powrotnego do jej miasta, ale ta odmówiła.

„Próbowaliśmy wszystkiego, ochrony, policji, opieki społecznej, kościoła, schroniska dla kobiet. Chcieliśmy się jej pozbyć, ale ona wciąż tu mieszka. To frustrujące dla nas,” wyjaśnił pracownik.

Policja otrzymała już skargę na kobietę za wtargnięcie na cudzy teren, gdy w niedzielę próbowała się ona dostać na zaplecze restauracji. Zaangażowana została także pomoc społeczna.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Kobieta zamieszkała w szwedzkim McDonaldzie

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...