fbpx

Kobieta zamieszkała w szwedzkim McDonaldzie

Kobieta zamieszkała w McDonaldzie w znajdującym się na południu Szwecji Småland przez 3 tygodnie i odmawiała opuszczenia go.

Kobieta pochodząca z innego szwedzkiego miasta powiedziała, że chciała się przeprowadzić do miasta Vetlanda w Småland i oczekując na mieszkanie wprowadziła się do McDonalda.

„Jesteśmy otwarci przez całą dobę i jest u nas ciepło. Próbowaliśmy z nią rozmawiać i mówić jej, że nie może tutaj zostać, ale to nic nie dało. Ona ciągle wracała,” powiedział lokalnej gazecie Smålands-Tidningen pracownik restauracji.

Lokalna policja oferowała nawet kobiecie kupienie biletu powrotnego do jej miasta, ale ta odmówiła.

„Próbowaliśmy wszystkiego, ochrony, policji, opieki społecznej, kościoła, schroniska dla kobiet. Chcieliśmy się jej pozbyć, ale ona wciąż tu mieszka. To frustrujące dla nas,” wyjaśnił pracownik.

Policja otrzymała już skargę na kobietę za wtargnięcie na cudzy teren, gdy w niedzielę próbowała się ona dostać na zaplecze restauracji. Zaangażowana została także pomoc społeczna.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Kobieta zamieszkała w szwedzkim McDonaldzie

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.