Kobieta z biegunką ukradła bieliznę

Kobieta została ukarana grzywną za kradzież bielizny w sklepie H&M, po tym jak sąd odrzucił jej linie obrony powołującą się na biegunkę.

W marcu 54-letnia kobieta została przyłapana na kradzieży, po tym jak sprzedawca w sklepie H&M w Halmstad zauważył, że zabrała ona do przymierzalni 5 sztuk bielizny, a zwróciła tylko cztery.

Po interwencji policji przed sklepem, kobieta przyznała się, ale powiedziała, że dostała nagłej biegunki podczas zakupów i była zmuszona zmienić bieliznę.

Według szwedzkiego prawa, osoba popełniająca przestępstwo może w sytuacji przymusowej uniknąć kary. Jednak Sąd Okręgowy w Halmsted uznał w wyroku, że ten przypadek nie kwalifikuje się do odstąpienia od kary.

Sąd stwierdził, że kobieta miała więcej opcji do wyboru niż tylko ucieczkę.

„Istniały inne możliwości postępowania,” czytamy w wyroku. „Mogła ona np. zapłacić za majtki zanim je założyła.”

Kobieta została skazana za kradzież i ukarana 2,300 koronami (~1000 zł) grzywny. Ukradziona bielizna kosztowała 99 koron (~45 zł).

[sociallocker id=3256][/sociallocker]

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Szwecja: Wzrost skonfiskowanych praw jazdy

Według Szwedzkiej Agencji Transportu w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba przypadków cofania praw jazdy, a najczęstszą przyczyną była nadmierna...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska...