fbpx

Kobieta z biegunką ukradła bieliznę

Kobieta została ukarana grzywną za kradzież bielizny w sklepie H&M, po tym jak sąd odrzucił jej linie obrony powołującą się na biegunkę.

W marcu 54-letnia kobieta została przyłapana na kradzieży, po tym jak sprzedawca w sklepie H&M w Halmstad zauważył, że zabrała ona do przymierzalni 5 sztuk bielizny, a zwróciła tylko cztery.

Po interwencji policji przed sklepem, kobieta przyznała się, ale powiedziała, że dostała nagłej biegunki podczas zakupów i była zmuszona zmienić bieliznę.

Według szwedzkiego prawa, osoba popełniająca przestępstwo może w sytuacji przymusowej uniknąć kary. Jednak Sąd Okręgowy w Halmsted uznał w wyroku, że ten przypadek nie kwalifikuje się do odstąpienia od kary.

Sąd stwierdził, że kobieta miała więcej opcji do wyboru niż tylko ucieczkę.

„Istniały inne możliwości postępowania,” czytamy w wyroku. „Mogła ona np. zapłacić za majtki zanim je założyła.”

Kobieta została skazana za kradzież i ukarana 2,300 koronami (~1000 zł) grzywny. Ukradziona bielizna kosztowała 99 koron (~45 zł).

[sociallocker id=3256][/sociallocker]

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Kobieta z biegunką ukradła bieliznę

Warto przeczytać

Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji - Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland - wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby...

Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i...

Szwecja zbliża się do „punktu krytycznego” wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

W zeszłym tygodniu liczba nowych cotygodniowych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 70 procent, a epidemia zbliża się do „punktu krytycznego”, powiedział...