Nawet 50% osób, które zdecydowały się na zaciągnięcie pożyczki na prawo jazdy za pośrednictwem Centralnego Urzędu ds. Pomocy Studenckiej (CSN), nie zdobyło uprawnień do prowadzenia pojazdu – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez urząd.
[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”3″ ihc_mb_template=”1″]Z danych CSN wynika, że od 2018 roku, spośród 18 200 osób korzystających z takiej pożyczki, zaledwie 43% uzyskało prawo jazdy.
Koszty szkolenia okazały się główną przeszkodą dla wielu kandydatów. „Wiele osób zdało sobie sprawę, że koszt uzyskania prawa jazdy jest wyższy niż przewidywano, a pożyczka nie pokrywała wszystkich wydatków. Niemniej jednak, większość z nich wierzy, że w przyszłości zdobędą uprawnienia”, komentuje Hanna Rösth, analityk CSN.
Pożyczka na prawo jazdy, wprowadzona przez rząd, pierwotnie miała na celu wsparcie niektórych osób bezrobotnych. Jednak od 2021 roku jest dostępna dla każdej osoby z wykształceniem średnim II stopnia w wieku 19-21 lat. Środki z pożyczki mogą być przeznaczone wyłącznie na szkolenie z zakresu prawa jazdy kategorii B.
[/ihc-hide-content]- Słaba korona szwedzka zmienia kierunki podróży: Wzrost popularności Europy Wschodniej
- Donald Trump chwali szwedzki system szkolnictwa
- Finlandia: Sześcioletni chłopiec zginął w wypadku na placu budowy
- Strzelanina w centrum handlowym w Szwecji: Jeden mężczyzna postrzelony, jedna osoba aresztowana
- Kierowca ze Sztokholmu może zapłacić grzywnę w wysokości 27 000 koron za niezawiadomienie o kolizji z jeleniem