fbpx

Ikea zlikwiduje 110 miejsc pracy w południowej Szwecji

Szwedzki gigant branży meblowej zlikwiduje 110 etatów w południowej Szwecji w ramach swojej strategii rozwoju handlu online.

W czwartek firma ogłosiła plany zwolnienia 90 pracowników w Malmö oraz kolejnych 20 w centralach firmy w Helsingborgu i Älmhult.

Zwalniani będą pracownicy z działów HR, marketingu, rozwoju oraz komunikacji. Redukcja obejmie również osoby zatrudnione w Belgii i Holandii.

„Ikea jest w trakcie wielkiej transformacji,” powiedział Tolga Öncü, menedżer ds. sprzedaży grupy Ikea. „Te zmiany doprowadziły nas do podjęcia ciężkiej decyzji o zwolnieniu 150 osób.”

Zapewnia on, że firma przeprowadza ‘głębokie analizy,’ aby ‘upewnia się, że tworzy nową prostszą organizację, którą będzie sprawniejsza i mniej biurokratyczna.’

Öncü powiedział, że firma niedługo ogłosi, którzy konkretnie pracownicy stracą pracę oraz to czy będę jeszcze planowane dalsze redukcje zatrudnienia.

„Dzisiaj rano wysłaliśmy wewnętrzną informację w naszej firmie, poinformowaliśmy wszystkich o naszych planach i w tym momencie rozpoczynamy negocjacje z związkami.”

„To właśnie dzieje się obecnie w naszej firmie, jesteśmy w trakcie transformacji i nie możemy wykluczyć, że będziemy dokonywać kolejnych zmian w naszej strukturze.”W wywiadzie udzielonym gazecie Sydsvenskan Öncü powiedział, że ta transformacja jest częścią procesu przechodzenia do sprzedaży internetowej.

„Nasz model biznesowy przez 75 lat opierał się na jednym kanale sprzedaży, naszych sklepach. W dzisiejszym świecie chcemy docierać do naszych klientów wieloma kanałami. Dlatego musimy zweryfikować działanie i organizację naszej struktury.”

Firma zamierz skupić się obecnie na sprzedaży internetowej oraz otwieraniu sklepów w centrach miast.

 Strona główna Wiadomości Szwecja Ikea zlikwiduje 110 miejsc pracy w południowej Szwecji

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Koronawirus w Szwecji – RAPORT

Szwedzka służba zdrowia bije na alarm: w niektórych regionach kraju znów rośnie liczba infekcji koronawirusowych. W minionym tygodniu w aglomeracji sztokholmskiej aż...