Matce chłopca, który został zasztyletowany w Szwecji odmówiono wizy potrzebnej do przyjazdu na pogrzeb

Matce siedemnastolatka, który został zasztyletowany w szkole w Sztokholmie odmówiono wizy, bez której nie może ona przyjechać na pogrzeb syna.

Mahmoud Alizade, był aktywnym członkiem siedzącego protestu skierowanego przeciwko deportacji nieletnich uchodźców do Afganistanu. W grudniu zeszłego roku został on zabity przez innego ucznia w szkole Enskede gårds.

Pomimo tego, że od jego śmierci minęły już 4 miesiące wciąż nie został on pochowany, a jego matka, brat i siostra, mieszkający w Iranie, wciąż oczekują na wizę, która umożliwi im przybycie na pogrzeb.

„Nasze podanie zostało odrzucone, ale złożyliśmy apelację,” powiedział prawnik kobiety Viktor Banke. „Ona bardzo chce móc ostatni raz pożegnać się z synem.”

Proces siedemnastoletniego zabójcy Alizade w środę rozpoczął się przed sądem okręgowym Södertörn. Podczas przesłuchań ustalono, że ten domniemany sprawca już dwa miesiące przed zdarzeniem groził, że kogoś zabije.

„Zranię go,” napisał w wiadomości do swojego przyjaciela. „A potem on umrze.”

Według oskarżenia ugodziło on nożem Alizade wielokrotnie, trzy razy w plecy.
Chłopak został aresztowany podczas ukrywania się na klatce pobliskiego bloku mieszkalnego.

Powiedział wtedy, że jest pod wpływem narkotyków.

Szkoła zorganizowała halowy turniej piłki nożnej ku pamięci Alizade, który był w szkole bardzo popularny i angażował się w walkę o prawa samotnych, nieletnich uchodźców.

Strona główna Wiadomości Szwecja Matce chłopca, który został zasztyletowany w Szwecji odmówiono wizy potrzebnej do...

Warto przeczytać

Perły Szwecji: Uppsala

Siedemdziesiąt kilometrów na północ od stolicy Szwecji leży Uppsala, czwarte pod względem zaludnienia miasto szwedzkie. Miejscowość nazywana bywa „historyczną i kulturową perełką” Szwecji, przez...

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...