fbpx

Gumowe piłki zamiast krzeseł

Jedna ze szkół w Norwegii wymieniła krzesła na wielkie gumowe piłki do ćwiczeń, uczniowie je pokochali.

Dag Voigt, dyrektor szkoły Bjerkheim w Rogaland, na północ od Stavanger, zdecydował się na eksperyment z piłkami w dwóch klasach, po tym jak dowiedział się jak bardzo szkodzi dzieciom długie siedzenie na krzesłach.

Według autorów dokumentu Piłki kontra Krzesła, dzieci siedzące na piłkach szybciej rozwijają swoje mięśnie szkieletowe i mają mocniejsze plecy, a nie ma to żadnego negatywnego wpływu na ich nauczanie.

Fizjoterapeuta Tore Jakobsen występujący w filmie powiedział, że dzieje się tak dzięki zwiększeniu ilości ruchów dzieci w ciągu lekcji.

„Wymusza to więcej ruchu podczas każdego dnia w szkole – tak po prostu. Im więcej dzieci mają ruchu codziennie tym lepiej, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone naukowo.”

Dokument Piłki kontra Krzesła został stworzony przez producent filmów z Oslo, firmę Heisholt Inc. i jest dostępny na stronach gazety Aftenposten, jako część festiwalu krótkich filmów Grimstad.

Strona główna Wiadomości Norwegia Gumowe piłki zamiast krzeseł

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...