środa, 26 lutego, 2020

Feministyczny zespół ostro skrytykował w Åkessona podczas gali rozdania nagród P3

Warto przeczytać

Sześć osób pod tym samym adresem pożyczyło miliony i zniknęło

Dzięki informacjom o fałszywych dochodach na temat dochodu sięgającemu miliona koron 31-letnia kobieta w Uppsali zdołała uzyskać kredyty i pożyczki w wysokości...

Systembolaget pozywa duńską aplikację do sądu.

Systembolaget, sieć sklepów mająca monopol na alkohol oskarża duńską aplikację mobilną o łamanie surowych przepisów krajowych dotyczących sprzedaży i reklamy napojów wysokoprocentowych.

Szwedzki Bank Narodowy rozpoczyna testy e-korony

Szwedzki Bank Narodowy (Sveriges Riksbank) inauguruje testy nowej waluty – będzie to cyfrowa e-korona. Faza testowa ma pokazać, w jaki sposób korona...

Alarm powodziowy w kilku miejscowościach w zachodniej Szwecji

Halmstad to miasto portowe położone na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Silne deszcze sprawiły, że Halmstad objęto stanem przedpowodziowym, a lokalne władze wzywają do...

Podczas ceremonii P3 Gold Gala doszło do kontrowersyjnego występu kobiecej grupy rockowej, Arre! Arre! Członkinie zespołu wparowały na scenę i mocno skrytykowały działania Szwedzkich Demokratów.

Czteroosobowa grupa pochodzi z Malmö i gra muzykę z pogranicza indie rocka i rocka alternatywnego. Dziewczyny same określają się jako kapelę „feministyczno-punkową”. Podczas gali nagrodzono je statuetką dla najlepszego zespołu rockowego/metalowego.

Największym echem odbiły się słowa gitarzystki, Matildy „Mattis” Årestad, która powiedziała przed kamerami:

„Chcę podziękować wszystkich, którzy wspierają uchodźców, wszystkim, którzy zmagają się z opieką zdrowotną, każdemu, kto wspiera domy opieki dla maltretowanych kobiet. To wy jesteście prawdziwymi bohaterami. Dziękuję tym, którzy głosowali na Blok Czerwony. Pieprzyć Jimmiego!”

W swojej wypowiedzi Årestad odniosła się oczywiście do Jimmiego Åkessona – lidera Szwedzkich Demokratów, który nie raz negatywnie wypowiadał się o imigrantach i cudzoziemcach. Potem celowo upuściła mikrofon i zeszła ze sceny.

„Chcielibyśmy zdystansować się od słów Arre! Arre!, ale, rzecz jasna, gratulujemy dziewczynom wygranej”, powiedział następnie Kodjo Akolor, prowadzący galę.

Wystąpienie Arre! Arre! wzbudziło gorące emocje. Wyborcy Szwedzkich Demokratów uznali, że było ono w złym guście. Adam Marttinen, rzecznik SD, uznał, że doszło do „złamania prawa”, a członkinie zespołu „ziały nienawiścią wobec dysydentów”.

Dziennikarz Chang Frick przypomniał o wywiadzie z 2018 roku, w którym Åkesson nazwał Sveriges Radio P3 „g**nianą, lewacko-liberalną stacją”.

Na Twitterze pojawił się mem, na którym „propozycja” („pieprzyć Jimmiego!”) zostaje odrzucona przez samego polityka:

Emocje wzbudziły też ujęcia na obnażone przez Matildę Årestad pośladki:

W jednym z tweetów ironicznie napisano: „Planowałem dalej głosować na partie konserwatywne, ale zmieniłem zdanie po tym, jak jakaś lewaczka zaczęła na mnie krzyczeć z ekranu i pokazała mi nagi tyłek.”

Pojawiły się również komentarze pozytywne.

„To najlepsze, co wydarzyło się w ostatnich dniach. Świetny ruch ze strony Arre! Arre! Dosyć cackania się z rasistami w Szwecji!” – pisał na Twitterze lewicowy polityk Daniel Riazat.

Niedawny sondaż Sifo dowiódł, że Szwedzcy Demokraci cieszą się obecnie poparciem wyborców na poziomie 23,8 proc., a Socjaldemokraci mogą liczyć na wsparcie w wysokości 23,5 proc.

Wsparcie dla SD wzrosło w ostatniej dekadzie aż czterokrotnie. Partia sprzeciwia się masowym migracjom, za co jest popierana przez osoby utożsamiające częste eksplozje i strzelaniny z uchodźcami.

Socjaldemokraci zanotowali w tym roku jedne z najgorszych wyników, odkąd Sifo zaczęło prowadzić sondaże w 1967 roku.

- Reklama-
- Reklama-

Więcej artykułów

- Reklama-

Ostatnio dodane

Wyjątkowy „drapak” zaprojektowany przez pierwszą kocią psycholożkę

Każdy właściciel kota wie, jak wymagające są to zwierzęta. Kot potrafi stworzyć silny związek ze swoim posiadaczem ale bywa wybredny: nie wszystko...

Sztokholm: 1,5-letni chłopiec zagrożony nożem przez dzieci

Policja w Sztokholmie poszukuje dzieci, które groziły nożem 1,5-letniego chłopca. Zgłoszenie nadeszło dziś o godzinie 16:59. Ojciec chłopca...

Najwyższy drewniany budynek mieszkalny

Ekologiczne rozwiązania w aranżowaniu wnętrz stają się w Szwecji normą. Co więcej, powstają całe budynki których projekt w 100 proc. opiera się...

Systembolaget pozywa duńską aplikację do sądu.

Systembolaget, sieć sklepów mająca monopol na alkohol oskarża duńską aplikację mobilną o łamanie surowych przepisów krajowych dotyczących sprzedaży i reklamy napojów wysokoprocentowych.

Coraz więcej imigrantów zasila populację Szwecji

Urząd statystyczny Statistics Sweden podaje, że w 2019 roku populacja Szwecji wzrosła o prawie 100 tysięcy. Oszacowano, że 73 proc. z tej...
%d bloggers like this: