fbpx

Eksplozja w Norrköping: Jedna osoba aresztowana

W ubiegłym tygodniu w centralnej części Sztokholmu doszło do eksplozji. Zatrzymano w tej sprawie jedną osobę, która – według policji – mogła odpowiadać za wybuch. W jego wyniku zniszczony został budynek mieszkalny. Rannych na szczęście nie było.

Tymczasem w Norrköping doszło do kolejnego wybuchu. W środę rano, około godziny 06:00, coś eksplodowało na drugim piętrze budynku mieszkalnego. Co takiego – nie udało się tego ustalić. Mieszkańcy zostali postawieni na nogi, a dwa lokale zostały zdewastowane.

„Miała miejsce swego rodzaju detonacja. Pomimo że nie przeprowadzono jeszcze analizy kryminalistycznej miejsca zdarzenia, możemy potwierdzić informacje o detonacji”, powiedział rzecznik policji Thomas Agnevik w rozmowie z TT News Agency.

Funkcjonariusze spędzili cały poranek, szukając dowodów zbrodni i rozmawiając ze świadkami.

Aftonbladet” sugeruje, że celem ataku miał być starszy członek gangu motocyklowego o nazwie „No Surrender”. Ta organizacja od lat podejrzewana jest o udział w wielu przestępstwach, także innych detonacjach.

Zaledwie kilka dni temu do eksplozji dochodziło w dzielnicach Husby oraz Östermalm. Głośno komentowały te zdarzenia media w całym kraju. Jak na razie nie udowodniono, że wszystkie te incydenty mogą mieć punkt wspólny.

Policja analizuje jednak wszystkie te sprawy pod kątem powiązania, prowadząc tzw. „operację Hoarfrost”. Uczestniczą w tym funkcjonariusze i specjaliści z całego kraju.

Sztokholmski oddział policji poinformował, że w areszcie przebywa jedna osoba, która mogła brać udział w przestępstwie. Są przypuszczenia, że człowiek ten odpowiada (całkowicie lub częściowo) za detonację na ulicy Gyllenstiernsgatan (w Östermalm).

„Trwa wzmożone śledztwo” – zaznaczono w komunikacie prasowym. Do kontaktu z policją wzywa się każdego, kto ma informacje na temat wybuchu.

Eksplozja była tak silna, że słyszano ją w odległości kilku kilometrów. Media rozpisywały się o „najsilniejszej detonacji, do jakiej doszło w stolicy”.

Strona główna Gangi w Szwecji Eksplozja w Norrköping: Jedna osoba aresztowana

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...