fbpx

Eksplozja w Norrköping: Jedna osoba aresztowana

W ubiegłym tygodniu w centralnej części Sztokholmu doszło do eksplozji. Zatrzymano w tej sprawie jedną osobę, która – według policji – mogła odpowiadać za wybuch. W jego wyniku zniszczony został budynek mieszkalny. Rannych na szczęście nie było.

Tymczasem w Norrköping doszło do kolejnego wybuchu. W środę rano, około godziny 06:00, coś eksplodowało na drugim piętrze budynku mieszkalnego. Co takiego – nie udało się tego ustalić. Mieszkańcy zostali postawieni na nogi, a dwa lokale zostały zdewastowane.

„Miała miejsce swego rodzaju detonacja. Pomimo że nie przeprowadzono jeszcze analizy kryminalistycznej miejsca zdarzenia, możemy potwierdzić informacje o detonacji”, powiedział rzecznik policji Thomas Agnevik w rozmowie z TT News Agency.

Funkcjonariusze spędzili cały poranek, szukając dowodów zbrodni i rozmawiając ze świadkami.

Aftonbladet” sugeruje, że celem ataku miał być starszy członek gangu motocyklowego o nazwie „No Surrender”. Ta organizacja od lat podejrzewana jest o udział w wielu przestępstwach, także innych detonacjach.

Zaledwie kilka dni temu do eksplozji dochodziło w dzielnicach Husby oraz Östermalm. Głośno komentowały te zdarzenia media w całym kraju. Jak na razie nie udowodniono, że wszystkie te incydenty mogą mieć punkt wspólny.

Policja analizuje jednak wszystkie te sprawy pod kątem powiązania, prowadząc tzw. „operację Hoarfrost”. Uczestniczą w tym funkcjonariusze i specjaliści z całego kraju.

Sztokholmski oddział policji poinformował, że w areszcie przebywa jedna osoba, która mogła brać udział w przestępstwie. Są przypuszczenia, że człowiek ten odpowiada (całkowicie lub częściowo) za detonację na ulicy Gyllenstiernsgatan (w Östermalm).

„Trwa wzmożone śledztwo” – zaznaczono w komunikacie prasowym. Do kontaktu z policją wzywa się każdego, kto ma informacje na temat wybuchu.

Eksplozja była tak silna, że słyszano ją w odległości kilku kilometrów. Media rozpisywały się o „najsilniejszej detonacji, do jakiej doszło w stolicy”.

Strona główna Gangi w Szwecji Eksplozja w Norrköping: Jedna osoba aresztowana

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...