Mężczyzna w wieku około 50 lat ze środkowej Szwecji został skazany na pięć lat więzienia za liczne gwałty na dziewczynce, której był dyrektorem i opiekunem.
Mężczyzna został skazany za gwałt na dziecku. Według prokuratora zmusił dziewczynkę do udziału w tych czynach, wykorzystując swoją pozycję władzy oraz jej problemy psychiczne i zaburzenia neuropsychiatryczne.
Sąd stwierdził, że mężczyzna „w poważny sposób nadużył zależności dziewczynki od niego”.
Do przestępstw doszło wielokrotnie od października 2024 r. do początku 2026 r., kiedy to dziewczyna zgłosiła go na policję. Zgodnie z wyrokiem sądu rejonowego chodzi o dużą, ale nieznaną liczbę gwałtów w okresie, którego dotyczy akt oskarżenia.
Sam mężczyzna zaprzeczył zarzutom i twierdził, że chodziło o „wzajemny związek miłosny”.
