Dwóch łyżwiarzy zginęło w wypadku na szwedzkim jeziorze

Dwóch mężczyzn zginęło w sobotę na jeziorze Stråken, niedaleko miasta Motala, po tym jak podczas jazdy załamał się pod nimi lód.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie tuż po godzinie 12, gdy dwóch ludzi zostało zauważonych unoszących się bez życia w lodowatej wodzie, w powstałej w lodzie wyrwie.

Na miejscu pojawiło się dużo jednostek ratowniczych, łącznie z poduszkowcem.

„Wiemy tylko, że były tam dwie osoby nie dające znaków życia, tak brzmiało wezwanie,” powiedział Ulf Kron ze służb ratunkowych.

Mniej więcej po godzinie od wszczęcia alarmu ratownikom udało się wyciągnąć mężczyzn z wody. Policja potwierdziła później na swojej stronie internetowej, że obaj mężczyźni zmarli.

Według doniesień mężczyźni jeździli po jeziorze na łyżwach, kiedy załamał się pod nimi lód.

Jeden z mężczyzn miał około 50 lat, drugi około 60.

Policja potwierdziła, że ich rodziny zostały już powiadomione.

Na miejscu zdarzenia nurkowie sprawdzili, czy w wodzie nie znalazło się więcej osób, jednak nie znaleziono żadnych śladów na to wskazujących.


Czy wiesz, że … dziennikarstwo kosztuje. Artykuły na stronie wymagają specjalistycznego tłumaczenia,  środki od reklamodawców nie pokrywają wszystkich kosztów, przez co uniemożliwia to dalszy rozwój strony.
Pomóc można w prosty sposób. Na stronie wyświetlane są banery reklamowe (pamiętaj o nich) lub również możesz przekazać darowiznę na rozwój strony
Strona główna Wiadomości Szwecja Dwóch łyżwiarzy zginęło w wypadku na szwedzkim jeziorze

Warto przeczytać

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Dania: Bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące “bliskich kontaktów”

Jeśli przebywałeś w promieniu dwóch metrów od zarażonej osoby dłużej niż 15 minut, może być konieczna samoizolacja, zgodnie ze zaktualizowanymi wytycznymi Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło wytyczne...

Profesor Uniwersytetu w Göteborgu: „szwedzka strategia antycovidowa wywołuje konflikty”

Inaczej niż takie kraje nordyckie, jak Norwegia, Dania czy Finlandia, Szwecja postanowiła nie zamykać swoich granic w okresie największej zachorowalności na koronawirusa i nie...