fbpx

Dwóch łyżwiarzy zginęło w wypadku na szwedzkim jeziorze

Dwóch mężczyzn zginęło w sobotę na jeziorze Stråken, niedaleko miasta Motala, po tym jak podczas jazdy załamał się pod nimi lód.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie tuż po godzinie 12, gdy dwóch ludzi zostało zauważonych unoszących się bez życia w lodowatej wodzie, w powstałej w lodzie wyrwie.

Na miejscu pojawiło się dużo jednostek ratowniczych, łącznie z poduszkowcem.

„Wiemy tylko, że były tam dwie osoby nie dające znaków życia, tak brzmiało wezwanie,” powiedział Ulf Kron ze służb ratunkowych.

Mniej więcej po godzinie od wszczęcia alarmu ratownikom udało się wyciągnąć mężczyzn z wody. Policja potwierdziła później na swojej stronie internetowej, że obaj mężczyźni zmarli.

Według doniesień mężczyźni jeździli po jeziorze na łyżwach, kiedy załamał się pod nimi lód.

Jeden z mężczyzn miał około 50 lat, drugi około 60.

Policja potwierdziła, że ich rodziny zostały już powiadomione.

Na miejscu zdarzenia nurkowie sprawdzili, czy w wodzie nie znalazło się więcej osób, jednak nie znaleziono żadnych śladów na to wskazujących.


Czy wiesz, że … dziennikarstwo kosztuje. Artykuły na stronie wymagają specjalistycznego tłumaczenia,  środki od reklamodawców nie pokrywają wszystkich kosztów, przez co uniemożliwia to dalszy rozwój strony.
Pomóc można w prosty sposób. Na stronie wyświetlane są banery reklamowe (pamiętaj o nich) lub również możesz przekazać darowiznę na rozwój strony
Strona główna Wiadomości Szwecja Dwóch łyżwiarzy zginęło w wypadku na szwedzkim jeziorze

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.