fbpx

Zobacz narodziny małego delfina w szwedzkim zoo

Zobacz, jak najpierw powoli wyłania się płetwa ogonowa małego delfina urodzonego przez Fenah. To już trzecia generacja delfinów urodzonych w szwedzkim zoo w Kolmården.

Mały delfin, który jeszcze nie został nazwany, urodził się 4 stycznia w największym w Szwecji zoo, położonym 2 godziny jazdy na północ od Sztokholmu.

„Uczy się on używania swoich płetw, obracając się z jednej strony na drugą i samemu sterując,” napisał opiekun zwierząt Filip Johansson w oświadczeniu.

„Pierwsze tygodnie są dla młodych delfinów krytyczne. To dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu kolejne zwierzę szczęśliwie przyszło na świat.”

Zaraz po porodzie mały delfin miał metr długości i ważył 15 kilogramów. Kiedy dorośnie będzie ważył ponad 200 kg.

Zoo postanowiło poczekać około miesiąca z nadaniem mu imienia, mając nadzieję, że jego osobowość da o sobie znać w tym czasie.

Ciąża jego matki Fenah trwała 12 miesięcy.

Młody delfinek jest trzecim pokoleniem urodzonym w zoo, zarówno jego matka Fenah, jak i babcia Lyra urodziły się w niewoli.

Poniżej nagranie z porodu:

A tutaj delfinek kilka tygodni później, ćwiczący różne manewry:

Strona główna Wiadomości Szwecja Zobacz narodziny małego delfina w szwedzkim zoo

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

„The Times of India”: Szwedzi inteligentnie praktykują dystans społeczny, a lockdown jest zbędny

Serwis „The Times of India” postanowił pochwalić szwedzką strategię walki z koronawirusem. W artykule, opublikowanym na stronie, powołano się na m.in. na...

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w tym kraju spadła w lipcu po gwałtownym wzroście w czerwcu.