fbpx

Dania otwiera się na podróże z całej Szwecji

Dania będzie otwarta na podróże ze wszystkich szwedzkich regionów od 1 sierpnia, poinformowało w czwartek MSZ.

Szwecja spełniła kryteria niezbędne do zaklasyfikowania przez Danię jako „kraj otwarty” dzięki wystarczająco niskiej liczbie infekcji, co oznacza, że ​​każdy może przekroczyć granicę, jeśli udowodni, że ma dobry cel.

Zmiana została ogłoszona w czwartek, ale rozporządzenie wejdzie w życie w sobotę 1 sierpnia.

Rozporządzenie obejmuje min. przyjazd turystyczny, co oznacza, że ​​stali mieszkańcy Szwecji mogą podróżować do Danii, jeśli okażą na przykład dowód rezerwacji hotelu lub namiotu. Pobyt musi trwać co najmniej sześć nocy.

Inne „wartościowe cele” obejmują wyjazdy służbowe, tranzyt, rozmowy kwalifikacyjne, studia, udział w pogrzebie lub spotkania z partnerem lub bliskim członkiem rodziny, który jest mieszkańcem Danii. W przypadku tych podróży nie ma wymogu sześciu nocy, ale należy zabrać ze sobą dokumenty potwierdzające cel podróży. Więcej informacji można uzyskać od duńskiej policji.

W przypadku regionów przygranicznych (Skåne i Halland) nadal obowiązują specjalne zasady, dzięki którym stali mieszkańcy tych regionów mogą podróżować do Danii niezależnie od celu, o ile mogą udowodnić swój adres zameldowania.

Dania pozostaje otwarta również na podróżnych z Hiszpanii i Belgii, w przeciwieństwie do Norwegii, która uczyniła oba kraje „czerwonymi”. Wynika to z różnic w sposobie, w jaki Dania i Norwegia obliczają wskaźnik infekcji, aby określić kryteria podróży.

Strona główna Wiadomości Dania Dania otwiera się na podróże z całej Szwecji

Warto przeczytać

Dwa statki zderzyły się w cieśninie między Danią a Szwecją

Cieśnina między duńską wyspą Zelandią a Szwecją, łącząca Kattegat z Bałtykiem, stała się miejscem zderzenia statków. Armia duńska...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...