Dania otwiera się na podróże z całej Szwecji

Dania będzie otwarta na podróże ze wszystkich szwedzkich regionów od 1 sierpnia, poinformowało w czwartek MSZ.

Szwecja spełniła kryteria niezbędne do zaklasyfikowania przez Danię jako „kraj otwarty” dzięki wystarczająco niskiej liczbie infekcji, co oznacza, że ​​każdy może przekroczyć granicę, jeśli udowodni, że ma dobry cel.

Zmiana została ogłoszona w czwartek, ale rozporządzenie wejdzie w życie w sobotę 1 sierpnia.

Rozporządzenie obejmuje min. przyjazd turystyczny, co oznacza, że ​​stali mieszkańcy Szwecji mogą podróżować do Danii, jeśli okażą na przykład dowód rezerwacji hotelu lub namiotu. Pobyt musi trwać co najmniej sześć nocy.

Inne „wartościowe cele” obejmują wyjazdy służbowe, tranzyt, rozmowy kwalifikacyjne, studia, udział w pogrzebie lub spotkania z partnerem lub bliskim członkiem rodziny, który jest mieszkańcem Danii. W przypadku tych podróży nie ma wymogu sześciu nocy, ale należy zabrać ze sobą dokumenty potwierdzające cel podróży. Więcej informacji można uzyskać od duńskiej policji.

W przypadku regionów przygranicznych (Skåne i Halland) nadal obowiązują specjalne zasady, dzięki którym stali mieszkańcy tych regionów mogą podróżować do Danii niezależnie od celu, o ile mogą udowodnić swój adres zameldowania.

Dania pozostaje otwarta również na podróżnych z Hiszpanii i Belgii, w przeciwieństwie do Norwegii, która uczyniła oba kraje „czerwonymi”. Wynika to z różnic w sposobie, w jaki Dania i Norwegia obliczają wskaźnik infekcji, aby określić kryteria podróży.

Strona główna Wiadomości Dania Dania otwiera się na podróże z całej Szwecji

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...