fbpx

Szwecja zachęca do dalszej pracy w domu przez całą jesień

Szwedzki minister zdrowia i agencja zdrowia publicznego ogłosiły zaktualizowane wytyczne na jesień, w tym dalsze zalecenie pracy w domu.

Każdy w Szwecji, który może pracować w domu, powinien kontynuować tę pracę przez całą jesień, jest to kontynuacja wytycznej, która obowiązuje od połowy marca.

Jednym z powodów dla których wiciąż zaleca się pracę w domu według krajowej Agencji Zdrowia Publicznego jest to, że pomoże to zmniejszyć zatory w transporcie publicznym, zwłaszcza wśród pracowników usług i personelu medycznego, którzy nie mogą pracować w domu.

Żadne nowe wytyczne dotyczące transportu publicznego nie zostaną wprowadzone, ale epidemiolog Anders Tegnell podkreślił, że wraz z powrotem studentów i uczniów oraz pracowników powracających z wakacji jesienią transport będzie bardziej ruchliwy.

Anders Tegnell zwrócił się do wszystkich, aby nadal stosowali się do obecnych zaleceń, aby korzystać z alternatywnych środków transportu niż transport publiczny i unikać godzin szczytu, jeśli to możliwe.

Minister zdrowia Lena Hallengren powiedziała, jak wiele zmieniło się w ciągu sześciu miesięcy od pierwszego potwierdzonego przypadku wirusa w Szwecji, od sposobu działania systemu opieki zdrowotnej po codzienne życie.

„Teraz widzimy, że wiele statystyk w Szwecji zmierza w dobrym kierunku. Liczba przypadków spada, liczba zgonów spada, a liczba poważnych przypadków jest mniejsza. ”- powiedziała. 

„Powiedziałem to już wcześniej, powiem to jeszcze raz, wciąż jesteśmy w pandemii. Widzimy jak wybuchają nowe ogniska na świecie i w Europie. Musimy zrobić wszystko, aby utrzymać pozytywny rozwój, jaki obecnie mamy w Szwecji.” – dodała.

Minister zdrowia Lena Hallengren powiedziała, że ​​kilka agencji rządowych „intensywnie pracuje” nad przygotowaniami opartymi na trzech możliwych scenariuszach przedstawionych przez Agencję Zdrowia Publicznego, dotyczących prawdopodobnego rozwoju rozprzestrzeniania się infekcji. 

Transport Publiczny

Tegnell powiedział, że transport publiczny był prawdopodobnie małym, ale ważnym źródłem rozprzestrzeniania się infekcji, ponieważ umożliwia rozprzestrzenianie się wirusa między różnymi grupami w społeczeństwie, a nie w gospodarstwach domowych, grupach kolegów lub bliskich przyjaciół.

„Transport publiczny jest ważnym źródłem rozprzestrzeniania się infekcji. Nie jest tak duże, ale prawdopodobnie tam [wirus] rozprzestrzenia się między różnymi grupami […] byłoby to bardzo trudne do sprawdzenia” – wyjaśnił.  

Jeśli chodzi o to, dlaczego Agencja Zdrowia Publicznego nie zalecała masek na twarz, biorąc pod uwagę tę hipotezę, Tegnell powiedział, że nie jest to odpowiedni środek „w tej chwili”, ponieważ ważniejsze jest utrzymanie dystansu społecznego

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Szwecja zachęca do dalszej pracy w domu przez całą jesień

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.